Muchiński: Wystarczy biegać aby nas ograć

RTS Widzew Łódź przegrał w Nowym Mieście Lubawskim z Finishparkietem Drwęcą 2:3 (2:0) w spotkaniu 15. kolejki III ligi (grupa I). Łodzianie mocno skomplikowali swoją sytuację w tabeli. Trener Widzewa Tomasz Muchiński na pomeczowej konferencji prasowej przyznał, że jego drużyna ma problemy z wytrzymałością.

Trudno mi na gorąco odnieść się do tego, bo musiałbym używać słów, których nie chcę i nie powinienem. Mając tą drużynę od tygodnia czy dwóch daje się gołym okiem zobaczyć, że nie jesteśmy w stanie gonić 90 minut. To nasza największa bolączka. Przewaga umiejętności w grze jeden na jednego uciekała nam bokiem. Do przerwy wszystko było pod kontrolą, wynik się układał. Pierwsza bramka, druga i wkradła się nerwowość. Ale jak się nie ma zdrowia, to nie można meczu przechylić na swoją korzyść. Tak to widzę.To nie pierwszy taki mecz. Podobnie było w Białymstoku czy w derbach, gdzie strzeliliśmy gole fartem. Uważam, że gdyby ŁKS do przerwy trafił na 2:0, nie podnieślibyśmy się. W końcówkach oddajemy inicjatywę. W najbliższym czasie spróbuję to poprawić, ale wiele nie da się zrobić. Nie będę przecież robił z nimi wytrzymałości. Mogę pogratulować rywalom wyniku i tego, że byli od nas motorycznie lepsi. Mieli z czego ruszyć. Drużyna też zaczyna dostrzegać, że wystarczy z nami powalczyć i pobiegać, żeby nas ograć – powiedział Muchiński.