KS Sand Bus bezlitosny dla outsidera

Wszystko wskazuje na to, że Polonia Piotrków przezimuje na ostatnim miejscu w tabeli IV ligi łódzkiej. W spotkaniu 17. kolejki piotrkowska drużyna wysoko przegrała na własnym boisku z KS Sand Bus Kutno 2:6 (1:1). Zespołowi Roberta Grzesiuka (na zdjęciu) sił wystarczyło do 60 minuty.

Polonia zaczęła obiecująco. W 17. minucie Krzysztof Grobelny dał prowadzenie gospodarzom. Tego prowadzenia nie udało się utrzymać do przerwy. Wyrównał w 41. minucie Mariusz Jakubowski. Wiele więcej emocji było po zmianie stron. Dwie minuty po przerwie Tomasz Wrona strzelił gola na 2:1 i wydawało się, że Polonia pójdzie za ciosem. Chwilę później strzelec drugiej bramki trafił w słupek. Od tego momentu przewagę uzyskał jednak beniaminek z Kutna, który zaczął bezlitośnie wykorzystywać mankamenty w defensywie piotrkowskiego zespołu. Goście strzelili aż pięć bramek i wygrali 6:2.

Nadal mamy duże problemy kadrowe, na bokach obrony wystąpili dziś chłopcy z rocznika 1999. Do tego kilku zawodników nie mogło zagrać ponieważ są kontuzjowani, chorzy lub pauzują za kartki. W tej rundzie nie zagraliśmy jeszcze dwóch spotkań w takim samym składzie. Przede wszystkim musimy wzmocnić formację defensywną, brakuje Sergio Bataty, który w styczniu ma do nas wrócić, do zespołu dołączy jeszcze jeden Brazylijczyk, który będzie odpowiedzialny za strzelanie bramek, poza tym do tego czasu kontuzje powinni wyleczyć Michał Basiński oraz Dariusz Kukułka. Chcemy także ściągnąć dwóch zawodników z klasy okręgowej lub IV ligi – podsumował Robert Grzesiuk, trener Polonii.

Polonia Piotrków – KS Sand Bus Kutno 2:6 (1:1)
Bramki: Krzysztof Grobelny 17, Tomasz Wrona 47 – Mariusz Jakubowski 41, Rafał Serwaciński 57, 80, Kamil Zagajewski 67, 73, 85

Polonia: Błażejewski – Ornafa, Kamocki (46′ Zaor), Malicki, Grzesiuk (62′ Strzębski) – Cukiernik, Jakubiak, Wrona, Grobelny (80′ Kowalski), Grzegorzewski, Dobrowolski

KS Sand Bus: Sokołowicz – Nizioł (87′ Bartczak), Placek, Kaczor, Grzegorek – Serwaciński, Jakubowski, Góralczyk (68′ Michalski), Zagajewski, Sobczak – Perizhok (63′ Kubiak)