RTS Widzew bezradny w Aleksandrowie

Czyżby to był koniec marzeń Widzewa Łódź o awansie do II ligi? Podopieczni trenera Tomasza Muchińskiego przegrali w sobotę wyjazdowy mecz z Sokołem Aleksandrów 1:3 (0:1) i znacznie zmniejszyli szansę na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Dla Sokoła runda jesienna już się skończyła. Przed Widzewem jeszcze zaległy mecz z Legią II Warszawa.

Mecz wywołał w Aleksandrowie duże zainteresowanie. Było to pierwsze w historii spotkanie obu drużyn w lidze. Na trybunach zasiadło około 1.000 kibiców, w tym połowa fanów Widzewa. Już w 2. minucie miejscowi mieli okazję na objęcie prowadzenia, ale piłka, po strzale Dawida Przezaka, trafiła w poprzeczkę. Kwadrans później znakomitą okazją odpowiedzieli widzewiacy. Patryk Strus z około pięciu metrów posłał jednak futbolówkę ponad bramką. To powinien być gol! Gol padł tyle, że dwie minuty później i to dla Sokoła. Strzelił go głową Michał Wrzesiński, wykorzystując doskonałe dośrodkowanie Mariusza Zasady. Sokół nie rezygnował i pięć minut później znowu miał znakomitą okazję na gola. Widzew szybko jednak skontrował, ale Patryk Strus trafił, z kilku metrów, w bramkarza Sokoła.

Drugą połowę odważniej rozpoczął Sokół. Najpierw chybił Jakub Chojecki, ale w 54. minucie piłka wylądowała w bramce Widzewa. Fatalną interwencję Mateusza Wlazłowskiego wykorzystał Michał Wrzesiński i strzałem z bliska zdobył gola. W 68. minucie przyjezdni w końcu gola zdobyli. Sebastiana Ostrowskiego pokonał Mateusz Michalski. Odpowiedź Sokoła była ekspresowa. Szybka kontra, po której Sebastian Kobiera podał fantastycznie do Dawida Przezaka. Ten jedynie dołożył nogę i zrobiło się 3:1 dla Sokoła. Chwilę później mogło być tylko 3:2, ale pecha miał Daniel Mąka, bo piłka, po jego strzale, trafiła w poprzeczkę. Więcej goli już nie padło, a porażka Widzewa jest zasłużona. Łodzianie w niczym nie przypominali drużyny, która ma walczyć o II ligę.

Sokół Aleksandrów – Widzew Łódź 3:1 (1:0)
Michał Wrzesiński 20, 54, Dawid Przezak 70 – Mateusz Michalski 68

Sokół: Ostrowski – Stępień ż, Woźniczak, Zwoliński ż, Pawlak – Zasada, Marciniak (82, Knera), Kobiera, Chojecki, Wrzesiński – Przezak (90+1, Bierżyński).
Trener: Piotr Kupka

RTS Widzew: Wlazłowski – Bartos, Jędrzejczyk ż, Zieleniecki, Gromek (46, Szewczyk) – Bargieł, Rodak – Budka, Michalski, Mąka ż – Strus (46, Możdżonek).
Trener: Tomasz Muchiński

Sędziował: Tomasz Skopiński (Skierniewice).