Kotwica Kołobrzeg wygrała w Bełchatowie

Nieudanie zakończyli 2016 rok piłkarze PGE GKS Bełchatów. W ostatnim spotkaniu przegrali przed własną publicznością 0:1 (0:1) z Kotwicą Kołobrzeg. Bełchatowianie zakończyli ligową jesień na trzynastej pozycji z dorobkiem 19 punktów.

W pierwszej połowie spotkania PGE GKS kilka raz zagroził bramce Roberta Błąkały, ale gola zdobyli goście. W 31. minucie Kamila Bruchajzera pokonał Piotr Giel. Po zmianie stron szkoleniowiec Brunatnych wprowadził na plac gry trzech zawodników. Jego drużyna ruszyła do ataków, ale brakowało szczęścia. W 53. minucie Krzysztof Michalak trafił w słupek, a swoje szanse mieli także: Dawid Flaszka i Artur Lenartowski. Niestety piłka nie chciała wpaść do bramki Kotwicy i mecz zakończył się porażką drużyny Andrzeja Konwińskiego.

PGE GKS Bełchatów – Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:1)
Bramka: Piotr Giel 31

PGE GKS: Bruchajzer – Michalak, Grolik ż, Klepczyński, Szymorek – Pisarczuk (74′ Zdybowicz), Rachwał, Lenartowski ż, Kondracki (46′ Zgarda), Bartosiak (46′ Dzięgielewski) – Łabędzki (46′ Flaszka)

Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice). Widzów: 707