Gatta Active wygrała horror w Gdańsku

Niesamowity mecz dla Gatty Active Zduńska Wola. W spotkaniu 11. kolejki Ekstraklasy Futsalu zduńskowolanie wygrali na wyjeździe z AZS UG Gdańsk 5:4 (4:0). Gospodarze odrobili czterobramkową stratę, ale w ostatniej minucie pogrążył ich Daniel Krawczyk. Mecz rozpoczął się z 30-minutowym opóźnieniem z powodu spóźnienia sędziów.

Po pierwszej połowie wydawało się, że to będzie lekkie, łatwe i przyjemne zwycięstwo Gatty. Bramki dla gości zdobyli: Marcin Kiełpiński, Mariusz Milewski, Michał Marciniak i Marcin Stanisławski. Sytuacja zupełnie zmieniła się w drugiej części gry. Akademicy zaczęli odrabiać straty, a w 37. minucie, po trafieniu Tomasza Musika było 4:4. Gatta nie dała za wygraną. Daniel Krawczyk strzelił gola na 5:4 i dał mistrzom Polski trzy punkty.

AZS UG Gdańsk – Gatta Active Zduńska Wola 4:5 (0:4)
Bramki: Patryk Laskowski 22, Dominik Depta 34, Tomasz Poźniak 36, Tomasz Musik 37 – Marcin Kiełpiński 7, Mariusz Milewski 12, Michał Marciniak 14, Marcin Stanisławski 15, Daniel Krawczyk 40

Gatta Active: Słowiński – Stanisławski, Olczak, Krawczyk, Sobalczyk, Klaus, Marciniak, Kiełpiński, Milewski, Szymczak, Miłosiński, Szypczyński.

Kolejny mecz Gatta Active rozegra dopiero w styczniu. W 12. kolejce (7/8 stycznia) rywalem zduńskowolan będzie Euromaster Głogów. Po 11 kolejkach zduńskowolanie zajmują drugie miejsce w tabeli. Prowadzi Rekord Bielsko-Biała.