PGE GKS Bełchatów wygrał z Rakowem

Znakomity początek drugoligowej wiosny w wykonaniu piłkarzy PGE GKS Bełchatów. Brunatni sensacyjnie wygrali w Częstochowie z Rakowem 1:0 (0:0) i zepchnęli zespół prowadzony przez trenera Marka Papszuna z pierwszego miejsca w tabeli na drugie.

Jedyny gol w niedzielnym meczu padł w 48 minucie. Zdobył go Patryk Rachwał, skutecznie egzekwując rzut karny, podyktowany za faul Tomasza Płonki na Marcinie Groliku w polu karnym Rakowa. Był to drugi rzut karny w tym meczu. W 36 minucie sędzia uznał, że Patryk Rachwał faulował w polu karnym PGE GKS Piotra Malinowskiego. Bramkarz gości wyczuł jednak intencję strzelca Rafała Figiela i wybił piłkę na rzut rożny.

Pierwsi okazję do zdobycia gola mieli miejscowi. Filip Kowalczyk strzelił jednak, z kilku metrów, obok słupka. W odpowiedzi uderzał Szymon Zgarda. Piłkę, po jego strzale, zablokował jeden z obrońców Rakowa.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiego gola zdobytego przez gości. Potem przewagę osiągnął Raków, ale stworzył sobie tylko jedną groźną okazję. Tomas Petraśek strzelał głową, ale minimalnie niecelnie.

11 marca bełchatowianie grają, na swoim stadionie, z ostatnią w tabeli II ligi Polonią Bytom.

Raków Częstochowa – PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:1)