AKTUALNOŚCI
Jutrzenka Warta czeka 27 lat na wygraną

W najbliższą sobotę mecz, który elektryzuje kibiców piłki nożnej w okręgu sieradzkim. Na sztucznym boisku MOSiR Sieradz, miejscowa Warta, która jest liderem IV ligi, zmierzy się z lokalnym rywalem Jutrzenką Warta. Przez kibiców obu drużyn mecze między tymi ekipami traktowane są jak derby. Sobotni mecz rozpoczyna się o 14:00.

gadzety kibica keeza

 

W rundzie jesiennej Warta Sieradz wygrała w Warcie z „Juve” 3:2. Fani Jutrzenki czekają na ligowy triumf z zespołem z Sieradza, od 27 lat. Po raz ostatni piłkarze z Warty wygrali 13 maja 1990 roku. Był to mecz klasy A, a gola strzelił wówczas Artur Kamola. W rundzie jesiennej tamtego sezonu Jutrzenka także triumfowała 2:1.

Trzecie zwycięstwo Jutrzenka zanotowała w październiku 1984 roku, kiedy to pokonała sieradzan i została nawet liderem IV ligi (wówczas klasa międzyokręgowa). Dodajmy, że sieradzanie wygrali z Jutrzenką 12 ligowych meczów.

Smaczku sobotniemu spotkaniu nadaje też fakt, że Marcin Kobierski z Sieradza, grał w przeszłości w Jutrzence. Z kolei Sylwester Pawlak z Sieradza, to były gracz Juve.

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
7 lat temu

spokojnie 4=0 dla Sieradza,dodatkowo będzie hat trick a sędzia dorzuci 2 karne…powodzenia