Mocny początek mistrza jesieni

Warta Sieradz, mistrz jesieni IV ligi łódzkiej, pokonała w sobotę na sztucznym boisku MOSiR Sieradz, Jutrzenkę Warta aż 5:1 (2:1). Dla kibiców obu drużyn, mecze Warty z Jutrzenką, to derby. Jutrzenka nie wygrała w lidze z zespołem z Sieradza od 1990 roku. Tym razem również była bez szans.

Sobotni mecz rozpoczął się golem Marcina Kobierskiego, który strzelił celnie głową, wykorzystując dośrodkowanie Wiktora Płanety z rzutu wolnego. Chwilę później wyborną okazję na gola miał Marcin Kacela. W 29. minucie Jutrzenka niespodziewanie wyrównała, po golu Oktawiana Maliszewskiego z rzutu karnego. Dziesięć minut później ponownie rzut karny. Tym razem za faul Mariusza Graczykowskiego, na Marcinie Kobierskim. Jedenastkę pewnie wykorzystał Łukasz Mitek.

Mocny początek drugiej połowy w wykonaniu sieradzan. W 53. minucie Wiktor Płaneta podwyższył na 3:1, a potem Łukasz Mitek wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Jarosławie Szycu. W 86. minucie błąd bramkarza Jutrzenki wykorzystał Michał Sitarz i ustalił wynik spotkania na 5:1 dla zespołu z Sieradza. W bramce Warty grał Mateusz Wlazłowski, bo Maciej Mielcarz jest kontuzjowany.

Warta Sieradz – Jutrzenka Warta 5:1 (2:1)
Marcin Kobierski 14, Łukasz Mitek 39-karny, 60-karny, Wiktor Płaneta 53, Michał Sitarz 86 – Oktawian Maliszewski 29-karny

Warta: Wlazłowski – Swędrowski, Sitarz, Sosnowski ż, Pawlak – Piotr Kobierski (62′ Narożnik), Mitek, Kacela (56′ Szyc), Płaneta (56′ Idzikowski) – Zawodziński, Marcin Kobierski ż (79′ Łabędzki)

Jutrzenka: Kowalczyk – Graczykowski, Kosecki, Wolny ż, Armatys (77′ Sajda), Jarecki, Potocki (56′ Przezak), Jezierski (56′ Rymarski), Maliszewski – Stasiak ż (72′ Miller ż), Marcioch.