Skuteczny Michałek dał wygraną Sokołowi

Od zwycięstwa rozpoczął rundę wiosenną Sokół Aleksandrów. Podopieczni trenera Piotra Kupki pokonali na swoim boisku Concordię Elbląg 2:1 (1:1) w spotkaniu 18. kolejki III ligi (grupa I). Obie bramki dla Sokoła strzelił Michał Michałek (na zdjęciu).

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy. Już w pierwszych minutach niezłe okazje bramkowe mieli Michał Wrzesiński i Michał Michałek. W 19. minucie skontrowali goście, ale pewną interwencją popisał się Michał Brudnicki. Tuż przed końcem pierwszej połowy Concordia popisowo skontrowała, a gola, strzałem z około 16 metrów, strzelił Paweł Pelc. Miejscowi błyskawicznie odpowiedzieli jednak golem. Strzelił go Michał Michałek, uderzeniem z około 14 metrów.

Pierwsze minuty drugiej połowy należały do Concordii. Groźnie strzelał Martin Strach, ale Brudnicki nie dał się zaskoczyć. W 70. minucie Michałek uderzył popisowo z rzutu wolnego i bramkarz gości nie miał nic do powiedzenia. Trzy minuty później jeden z graczy Concordii trafił w słupek. W ostatnich minutach meczu zespół z Elbląga przycisnął, ale nie zdołał zdobyć wyrównującego gola.

Sokół Aleksandrów – Concordia Elbląg 2:1 (1:1)
Michał Michałek 43, 70 – Paweł Pelc 40

Sokół: Brudnicki – Pawlak, Zwoliński, Woźniczak, Stępień – Kobiera, Marciniak (84′ Bierżyński) – Wrzesiński, Chojecki (90+2′ Osowski), Zasada (73′ Rogalski) – Michałek ż (89′ Kowalczyk).

Concordia: Pogorzelec – Kiełtyka, Edil ż, Kopeć ż, Stawikowski ż – Pietroń, Pelc (64′ Lubiejewski), Burzyński ż, Szmydt, Otręba (70′ Lewandowski) – Duda (46′ Strach).