ŁKS uczynił pierwszy krok z siedemnastu

Mistrz jesieni w III lidze (grupa I) kontynuuje marsz do II ligi. ŁKS Łódź wygrał pierwsze spotkanie rundy rewanżowej. Zespół Marcina Pyrdoła (na zdjęciu) pokonał przed własną publicznością Huragan Wołomin 5:0 (1:0). Przewaga łódzkiej drużyny, szczególnie w drugiej połowie meczu, była bardzo widoczna. Kolejne dwie bramki do swojego dorobku dołożył Jewhen Radionow.

Wynik spotkania otworzył w 24. minucie Patryk Bryła skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany za zagranie ręką w obrębie pola karnego. Chwilę później mogło być 2:0, ale Łukasz Derejko obronił uderzenie Jewhena Radionowa.

Najskuteczniejszy piłkarz ŁKS (11 bramek w rundzie jesiennej) lepiej nastawił celownik na drugą połowę. W odstępie zaledwie czterech minut dwukrotnie trafił do siatki. W 68. minucie wykorzystał sytuację sam na sam z Derejką, a 240 sekund później wykorzystał dośrodkowanie Dawida Sarafińskiego i zdobył gola uderzeniem głową. Radionowa na ostatni kwadrans zastąpił na boisku Maksym Kowal, ale to nie on strzelił kolejnego gola. Uczynił to w 81. minucie Artur Golański.

Huragan kończył mecz w dziesiątkę. Dwa razy żółtą kartką napomniany bowiem został Rafał Zaborowski. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Damian Guzik raz jeszcze pokonał Derejkę i ŁKS w ten sposób pewnie wygrał inaugurację ligowej wiosny.

ŁKS Łódź – Huragan Wołomin 5:0 (1:0)
Bramki: Patryk Bryła 24-karny, Jewhen Radionow 68, 72, Artur Golański 81, Damian Guzik 90

ŁKS Łódź: Kołba – Pyciak, Ślęzak, Juraszek, Rozmus – Kostyrka (59′ Guzik), Bryła (71′ Golański), Rozwandowicz (63′ Sarafiński), Kocot, Kopka – Radionow (76′ Kowal).