RTS Widzew też wygrał na przywitanie wiosny

Udany początek wiosny w wykonaniu RTS Widzewa. Podopieczni trenera Przemysława Cecherza wygrali wyjazdowy mecz 18. kolejki III ligi z solidnym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (1:1). To pierwsze ligowe zwycięstwo łodzian po serii trzech spotkań bez wygranej. To także pierwszy triumf Widzewa w III lidze od 30 października, kiedy to pokonał w Łodzi MKS Ełk 2:1.

Niedzielny mecz był szczególny mecz dla Przemysława Cecherza, trenera Widzewa oraz Sebastiana Olczaka i Adama Radwańskiego. Wszyscy byli jesienią w Świcie.
Odważniej zaczęli widzewiacy. Już w 11. minucie Mateusz Michalski mógł strzelić gola, ale trafił wprost w bramkarza Świtu. Dwie minuty później sędzia uznał, że Daniel Jabłoński został sfaulowany w polu karnym Widzewa i podyktował rzut karny dla miejscowych. Jedenastkę wykorzystał Patryk Szczepański. Po golu sędzia mecz na krótko przerwał z powodu awantur na trybunach. Do akcji wkroczyła policja i szybko uspokoiła krewkich fanów. W 21. minucie jeden z obrońców Świtu zagrał we własnym polu karnym ręką i ponownie sędzia podyktował rzut karny. Daniel Mąka z Widzewa nie pomylił się. W tej części gry warto odnotować jeszcze groźny strzał z dystansu Adama Radwańskiego. Mateusz Prus wybił jednak piłkę na rzut rożny.

Mało ciekawy był początek drugiej połowy. W końcu bardziej zdecydowanie zaatakował RTS Widzew. W 67. minucie piłkę zmierzającą do bramki, po strzale Mateusza Michalskiego, wybił obrońca Świtu. Dwie minuty później Daniel Mąka, strzałem z powietrza zdobył gola dla przyjezdnych. Po utracie bramki miejscowi przycisnęli. W 80 minucie Patryk Wolański uratował Widzew przed utratą gola. Strzelał jeden z graczy Świtu, który dopadł do piłki w potwornym zamieszaniu w polu karnym Widzewa. W ostatnich minutach Świt miał kilka rzutów rożnych. Bez efektu bramkowego. W najbliższą sobotę (18 marca) Widzew zagra, na swoim nowym stadionie, z Motorem Lubawa. Będzie święto, bo na trybunach najprawdopodobniej zasiądzie komplet kibiców.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – RTS Widzew Łódź 1:2 (1:1)
Patryk Szczepański 14-karny – Daniel Mąka 21-karny, 69

Świt: Prus – Napora, Kamiński (62′ Dankowski), Drwęcki ż, Przysowa – Jabłoński ż, Karaszewski (58′ Kozłowski), Pomorski, Perzyna ż – Szczepański, Wolski (73′ Maciejewski).

RTS Widzew: Wolański – Kozłowski, Nowak, Zieleniecki, Gromek ż – Kazimierowicz, Olczak (81′ Rodak) – Michalski, Mąka ż (89′ Budka), Radwański ż – Okuniewicz  (46′ Kamiński).