AKTUALNOŚCI
Zaorany Stadion Miejski w Piotrkowie

Rozpoczął się długo oczekiwany remont Stadionu Miejskiego Concordia w Piotrkowie. Pierwszy etap prac modernizacyjnych na murawie boiska to zerwanie i zmielenie zewnętrznej nawierzchni. W przyszłym tygodniu ma zostać posiana nowa trawa.

Murawa musiała zostać wyremontowana ze względu na nierówności. Obiekt nie dostałby weryfikacji piłkarskiego związku, a co za tym idzie – nie można byłoby rozgrywać meczów. Remont obejmie kilka etapów i potrwa kilkanaście tygodni.

Boisko piłkarskie na Stadionie Miejskim Concordia będzie miało wymiary zgodnie z przepisami FIFA – 105 metrów długości i 68 metrów szerokości. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pierwsze mecze rozegrane zostaną jesienią tego roku. Działacze Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie wystąpili o organizację meczu międzypaństwowego.

Chcemy aby jedno ze spotkań reprezentacji Polski zostało rozegrane na jesień w Piotrkowie. Miało tak być już teraz,  w kwietniu, ale ostatecznie spotkania turnieju UEFA Development odbyły się w Bełchatowie – mówi Stanisław Sipa, prezes OZPN w Piotrkowie.

Piotrków Trybunalski był już gospodarzem meczu międzypaństwowego juniorów do lat 18 z Finlandią. Organizacja spotkania, które odbyło się w kwietniu 2014 roku, przypadła do gustu piłkarskiej centrali. Trwający remont nawierzchni na Stadionie Miejskim Concordia ma zakończyć się w czerwcu bieżącego roku.

Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wujcio Dobra Rada
7 lat temu

Bo przeciez prezeskowi nie na reke ze ten obiekt wraca do zywych jak i druzyna concordii przeciez tylko smieszny pks gdzie patola jest mega straszna .

kibic
7 lat temu

Nowy stadion będzie też jesienią w Sieradzu. Również liczę na jakiś międzynarodowy mecz. Kiedyś była tutaj Syrenka Cup, jeszcze wcześniej Polska vs Rosja z Wojtkiem Szczęsnym w bramce, który miał wtedy 16-lat, ale to bardzo stare czasy. W każdym razie należy się.

olo
7 lat temu

Faktycznie boiska /płyty/nie spełniają żadnych norm licencyjnych , a zostały dopuszczone do rozgrywek i to w klasie okręgowej stąd niespodziewane wyniki tych drużyn.Krzętów, Lgota. Po prostu tam nie da się normalnie grać-laga do przodu na aferę

gsjhe
7 lat temu

To krzetow albo Lgota jak dostała weryfikację?

Bor
7 lat temu

Najlepsza murawa była do tej pory w tym okręgu. A oni ją zerwała.