Wyjazdowy remis Widzewa w Ostródzie

W niedzielny wieczór rozegrano mecz kończący przedostatnią kolejkę w grupie pierwszej III ligi pomiędzy Sokołem Ostróda, a RTS Widzewem Łódź. Spotkanie nie przyniosło rozstrzygnięcia, zakończyło się remisem 2:2. Mecz rozpoczął się dopiero o 20:00, bowiem wcześniej na obiekcie w Ostródzie rozgrywano międzynarodowy turniej juniorów.

RTS Widzew rozpoczął to spotkanie w osłabionym składzie. Kontuzje wyeliminowały z gry: Bartłomieja Gromka, Krzysztofa Możdżonka, Pawła Broniszewskiego. Z powodu ósmej żółtej kartki pauzował Kamil Tlaga, chory jest Michał Czaplarski, a Piotr Okuniewicz dochodzi do siebie po wypadku samochodowym.

Mimo osłabienia widzewiacy rozpoczęli mecz z animuszem. Przed szansą na zdobycie bramki stanął Adam Radwański, ale piłkę po jego strzale zablokował obrońca Sokoła. Chwilę później padł gol dla Widzewa. Strzelił go głową Marcin Nowak. W pierwszej połowie więcej bramek już nie było, choć obie drużyny miały okazje. Za to w 52. minucie Sebastian Pączko potężnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Widzewa. Goście odpowiedzieli sprytnym lobem Macieja Kazimierowicza. Bramkarz Sokoła nie miał nic do powiedzenia. W końcowych minutach przycisnął Sokół, czym naraził się na kontry widzewiaków. Po jednej z nich aż czterech graczy gości znalazło się przed bramkarzem gospodarzy, ale nic z tego nie wyszło. W 88. minucie groźnie strzelał Michał Jankowski, ale Patryk Wolański nie dał się zaskoczyć. Bramkarz Widzewa nie miał jednak już nic do powiedzenia minutę później, kiedy to skapitulował po strzale głową Roberta Hirsza. Ten sam zawodnik, mógł pokonać bramkarza Widzewa, w doliczonym czasie gry, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił Dawid Kamiński.

Sokół Ostróda – RTS Widzew Łódź 2:2 (0:1)
Sebastian Pączko 52, Robert Hirsz 89-głową – Marcin Nowak 18-głową, Maciej Kazimierowicz 68

Sokół Ostróda: Kotkowski – Mykytyn, Pluta, Korzeniewski, Wojciechowski (78′ Smyt) – Danilczyk, Słowicki ż, Pączko (74′ Nowiński), Jankowski – Hirsz, Suchocki (78′ Buczkowski).

RTS Widzew: Wolański – Kozłowski, Rodak, Nowak, Baran (58; Brochocki) – Olczak, Kazimierowicz, Kamiński, Michalski, Radwański – Mąka (90+1′ Budka).