Zjednoczeni Gmina zagrają w IV lidze

Wszystko wskazuje na to, że nie ma tematu wycofania Zjednoczonych Gmina Bełchatów z IV ligi łódzkiej. Piotr Bajdziak (na zdjęciu) podjął się trudnego zadania – budowy zespołu w ekspresowym tempie i jest bliski skompletowania składu, który za trzy tygodnie przystąpi do walki o ligowe punkty.

Zjednoczeni Gmina zagrali już pierwszy sparing, a ich rywalem był spadkowicz z IV ligi Polonia Piotrków. Mecz wygrała Polonia 6:4 (grano trzy tercje po 30 minut), ale szkoleniowiec bełchatowskiej drużyny był zadowolony z postawy zespołu. – Szybko straciliśmy trzy gole, ale później chłopaki podjęli walkę i po 60 minutach było 4:4. Graliśmy pierwszy raz w tym składzie. Na sparing zaprosiłem bowiem kilku piłkarzy, którzy od wtorku rozpoczną przygotowania do sezonu – mówi Bajdziak.

Wiadomo, że w Zjednoczonych zostają Mateusz Wroński i Andrzej Dolot. Są także zawodnicy z Jutrzenki Warta: Artur Wolny, Robert Jarecki i Marcin Kosecki. Do gry w piłkę, po pobycie w Hiszpanii, wraca Kacper Korona. Bramki w meczu z Polonią zdobyli zaś: Maciej Danecki (Kolejarz Łódź) i Krystian Wojtczak (LKS Kwiatkowice). Oni na 99 procent grać będą w drużynie trenera Bajdziaka.

To jeszcze nie wszyscy gracze, których chcę ściągnąć do Bełchatowa. Pełny skład powinienem mieć na najbliższym sparingu, który zagramy z Górnikiem Łęczyca – mówi szkoleniowiec.