AKTUALNOŚCI
Zbliża się międzynarodowy turniej U-15

Niespełna tydzień pozostał do rozpoczęcia międzynarodowego turnieju piłki nożnej, w którym oprócz reprezentacji ŁZPN wystąpią zespoły z: Białorusi, Niemiec i Słowacji. Impreza organizowana przez ŁZPN otrzymała ogromne wsparcie Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Dzięki tej pomocy każdy z uczestników turnieju otrzyma pamiątkowy upominek.


keeza komplety sportowe

Współpraca ŁZPN z Urzędem Marszałkowskim układa się wręcz wzorcowo, a jej zakres systematycznie się poszerza. W tym roku do wspólnych przedsięwzięć dołączyła organizacja rozgrywek Orlikowej Ligi Mistrzów, w którą po raz pierwszy zaangażował się związek. To aktualnie jedna z wielu imprez przygotowywanych przez obie instytucje. Kolejną jest zbliżający się międzynarodowy turniej, który zostanie rozegrany na boiskach w Łodzi i Aleksandrowie Łódzkim.

Dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego w tym roku impreza będzie miała znakomitą obsadę. Kadra ŁZPN rocznika U-15 zmierzy się z drużynami białoruskiego Dynama Mińsk, niemieckiego FC Chemnitzer i słowackiego MFK Ruzomberok. Na zakończenie turnieju każda z ekip otrzyma puchar za zajęte miejsce. Będą również indywidualne nagrody dla najlepszego zawodnika, najlepszego strzelca i najlepszego bramkarza turnieju. Przewidziano również pamiątkowe upominki dla każdego uczestnika rywalizacji.

Rozgrywki toczyć się będą systemem każdy z każdym, a więc wszystkie zespoły rozegrają po trzy spotkania. Drużyny mogą zgłosić do gry po 18 zawodników. W łódzkiej kadrze znaleźli się: Szymon Gałązka, Igor Bielawski, Julian Mordasiewicz (AKS SMS Łódź), Maciej Owczarek, Adrian Filipiak, Kajetan Radomski (MGUKS Pogoń Zduńska Wola), Franciszek Krawczyk, Jakub Jędrasik, Oliwier Czyżnielewski (SP Widzew), Dominik Gil, Wiktor Czerwiński (Feniks Łódź), Oskar Sadowski (Lechia Tomaszów Mazowiecki), Oskar Tuwalski (GKS Bedlno), Kacper Śmigielski (Termy Uniejów), Jan Szewczyk (MULKS Łask), Jerzy Napieraj (WKS Wieluń), Leonardo Pessciani (UKS SMS Łódź) i Filip Zając (Widok Skierniewice).

Źródło: ŁZPN

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments