Włókniarz nowym królem Pabianic

Derby Pabianic dla Włókniarza. Podopieczni trenera Jacka Włodarczewskiego wygrali w drugiej kolejce łódzkiej klasy okręgowej z lokalnym rywalem PTC 2:0 (0:0). Faworytem spotkania, które obserwowało kilkuset kibiców, byli Fioletowi z Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Od 40 minuty PTC grało w osłabieniu po czerwonej kartce (druga żółta) dla Marcina Kaczmarkiewicza.  Druga rozpoczęła się z opóźnieniem z powodu intensywnie padającego deszczu. W 61. minucie Włókniarz objął prowadzenie po golu głową Michała Mendaka. Za to w 78. minucie czerwoną kartkę (druga żółta) ujrzał Kacper Kosmala z Włókniarza. PTC zaatakowało i wyrównujący gol wisiał w powietrzu. Stało się jednak inaczej. W czwartej minucie doliczonego czasu gry drugiego gola dla Włókniarza strzelił Paweł Leonow wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem PTC.

Zwycięstwo cieszy, tym bardziej, że nikt na nas nie stawiał. Ostatnie cztery mecze kończyły się remisami, a faworyta tego spotkania kibice upatrywali w PTC. Chłopcy zagrali dobry mecz, grali ambitnie i do końca. Za to chciałem im podziękować – powiedział Włodarczewski.

Włókniarz Pabianice – PTC Pabianice 2:0 (0:0)
Bramki: Michał Mendak 61, Paweł Leonow 90+4

Włókniarz: Rzeźniczak – Acela (36′ Rudzki), K. Kosmala, Klimek. Maślakiewicz – Leonow, Mendak, Madaj, Sęczek, Dobroszek – Gorący

PTC: Wawrzyński – Drewniak, Sikorski, Stuchała, Wawrzeniak – Bielak, Kaźmierczak (56′ Dolewka), Hiler, Kaczmarkiewicz, Cukierski (75′ Miszczak) – Żabolicki (66′ Boratyński).