Czarne Koszule pokonane w Łowiczu

Gol w doliczonym czasie gry dał Pelikanowi Łowicz wygraną w meczu z Polonią Warszawa. Podopieczni trenera Marcina Płuski pokonali Czarne Koszule 3:2 (2:2) w spotkaniu 6. kolejki III ligi (grupa I). Goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce (druga żółta) dla Marcina Kluski.

To był jeden z lepszych meczów, jaki kibice oglądali ostatnio w Łowiczu. Miejscowi szybko objęli prowadzenie po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Michała Adamczyka. Polonia wyrównała po szybkiej kontrze, ale w 34 minucie Mateusz Kasprzyk pokonał Mateusza Tobjasza, bramkarza Polonii. Pięć minut później był znowu remis, bo gola strzelił Mariusz Marczak. Piłkę meczową wykorzystał Ukrainiec Taras Jaworskyj strzelając gola silnym strzałem z około 12 metrów.

Pelikan Łowicz – Polonia Warszawa 3:2 (2:2)
Bramki dla Pelikana: Michał Adamczyk 9 – karny, Mateusz Kasprzyk 34, Taras Jaworskyj 90+2

Pelikan: Malina – Budnik, Wawrzyński, Bończak ż (78′ Ciechański), Adamczyk (82′ Jagiełło) – Parobczyk, Wrzesiński (65, Kuczak), Bujalski, Kasprzyk – Kowalczyk, Jaworskyj.