Martyna Szymczak dała trzy punkty

Bardzo szybko beniaminek żeńskiej II ligi, zespół Pogoni Zduńska Wola otrząsnął się z przegranej w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. 72 godziny po porażce z UKS SMS II Łódź podopieczne Krzysztofa Kochelaka wygrały w wyjazdowym spotkaniu 4. kolejki z Wilgą Garwolin 2:1 (0:1). Mecz odbył się na Stadionie Powiatowego Ośrodka Sportu w Miętnem.

Wilga objęła prowadzenie w 12. minucie po trafieniu Kamili Dróżdż. Pogoń nie załamała się jednak szybko straconym golem i ruszyła do odrabiania strat. Wyrównała w 71. minucie Justyna Kubik, a bramka była efektem dużej przewagi zespołu ze Zduńskiej Woli. Przyjezdne nie zadowoliły się remisem. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Kubik idealnie podała piłkę do Martyny Szymczak, a ta wykorzystała sytuację sam na sam z Paulą Zach.

Wilga Garwolin – Pogoń Zduńska Wola 1:2 (1:0)
Bramki: Kamila Dróżdż 12 – Justyna Kubik 71, Martyna Szymczak 90

Pogoń: Rogowska – Szymczak, Niciak (55′ Naumowicz), Sutowicz – Kowalska, Augustyniak (65′ Okoń), Grzelak, Góra, Łoboda – Szymczak, Kubik

W najbliższy czwartek (28 września) Pogoń na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli rozegra zaległy mecz z 3. kolejki. Rywalem zduńskowolanek będ