AKTUALNOŚCI
Grabka wygrała memoriał Mariusza Gawlicy

Kolejny memoriał Mariusza Gawlicy za nami. Tym razem KSS Concordia Piotrków zorganizował turniej w Woli Krzysztoporskiej, a udział w nim wzięło pięć drużyn rocznika 2007, które w ten sposób uczciły pamięć jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii ziemi piotrkowskiej. Wygrała Grabka Grabica. Podopieczni Mariusza Samojluka zdobyli dziesięć punktów.

Drugie miejsce zajął UKS Piotrcovia, a trzecie LKS Wola Krzysztoporska. Dotychczas memoriały Mariusza Gawlicy organizowane były przez ZKS Concordia, a więc klub, w którym przez wiele lat występował tragicznie zmarły piłkarz oraz jego ojciec Karol. Od 2016 roku organizację zawodów przejął KSS Concordia.

Najważniejsza była dobra zabawa i integracja. Nasz klub, mimo, że sam boryka się z dużymi problemami natury organizacyjnej, postanowił uczcić pamięć Mariusza Gawlicy – powiedziała Izabela Cimoch, prezes KSS.

Memoriał rozgrywany był już po raz dwunasty. Mariusz Gawlica to jeden z najwybitniejszych piłkarzy pochodzących z Piotrkowa. Wychowanek Concordii Piotrków najlepsze swoje lata piłkarskiej kariery spędził w GKS Bełchatów. To on jako kapitan poprowadził GKS do historycznego awansu do I ligi. W najwyższej klasie rozgrywkowej zagrał 1 mecz – przeciwko Górnikowi Zabrze. W rundzie wiosennej sezonu 1995/96 był zawodnikiem RKS Radomsko. Wracając z jednego z meczów zginął w wypadku samochodowym 2 czerwca 1996 roku – kilkaset metrów od domu.

Oto końcowa tabela turnieju:
1. Grabka Grabica 4 10 7-1
2. UKS Piotrcovia 4 7 6-3
3. LKS Wola Krzysztoporska 4 6 3-4
4. KSS Concordia Piotrków 4 3 3-9
5. Luciążanka Przygłów 4 3 1-3

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Polak mały
6 lat temu

Pytam się gdzie jest GKS Bełchatów, RKS Radomsko… DRUŻYNY W KTÓRYCH WYSTĘPOWAŁ MARIUSZ GAWLICA