Widzewiacy bezbłędni w sparingach

Siódmy mecz i siódme zwycięstwo. To bilans sparingowych meczów RTS Widzewa Łódź. Wicelider tabeli grupy pierwszej III ligi wygrał w sobotę wyjazdowy mecz z toruńską Elaną, mistrzem jesieni grupy drugiej, 2:0 (1:0). Warto dodać, że w minioną środę widzewiacy pokonali innego trzecioligowca Górnika Konin 5:0. Bramki w Toruniu dla zespołu Franciszka Smudy zdobyli Karol Stanek i Kacper Falon.

W Toruniu zagrał już Jakub Jasiński, który wrócił ze zgrupowania reprezentacji Polski do lat 16. Nie było natomiast kontuzjowanych Bartłomieja Rakowskiego i Mateusza Michalskiego. RTS Widzew od początku meczu przeważał. Gola strzelił jednak dopiero w 31. minucie. Bramkarza Elany pokonał Karol Stanek, wykorzystując dokładne podanie Marcina Kozłowskiego. Wynik meczu ustalił natomiast Kacper Falon, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. W najbliższą środę widzewiacy zagrają wyjazdowe spotkanie z KKS Kalisz.

Elana Toruń – Widzew Łódź 0:2 (0:1)
Bramki: Karol Stanek 31, Kacper Falon 52

RTS Widzew Łódź (I połowa): Wolański – Kozłowski, Miller, Zieleniecki, Pigiel – Mąka, Kristo, Kwiek, Zuziak – Stanek, Demjan.

(II połowa): Humerski – Pipczyński, Sylwestrzak, Kostkowski, Niedziela – Jasiński, Kazimierowicz, Falon, Pieńkowski – Przybylski, Świderski