Brunatni lepsi od pierwszoligowca

PGE GKS Bełchatów pokonał w Sosnowcu miejscowe Zagłębie 1:0 (0:0) w sparingowym spotkaniu, które bez udziału publiczności rozegrane zostało na Stadionie Ludowym. Jedyną bramkę strzelił w 30. minucie Bartłomiej Bartosiak. To czwarta wygrana podopiecznych Mariusza Pawlaka w okresie przygotowawczym przed rundą wiosenną w II lidze.

Decyzją zarządu klubu z Sosnowca mecz zamknięty był dla publiczności i mediów. Zagłębie nic nadzwyczajnego jednak nie pokazało, a bełchatowianie, w opinii obserwatorów, odnieśli zasłużone zwycięstwo. Bartłomiej Bartosiak wykorzystał podanie Marcina Sierczyńskiego. Wygrana bełchatowian mogła być bardziej okazała, ale uderzenie z rzutu wolnego Patryka Rachwała trafiło w poprzeczkę.

W drugiej połowie Mariusz Pawlak dokonał siedmiu zmian w składzie, ale wynik spotkania pozostał bez zmian. Bełchatowianie po raz pierwszy w tym roku rozegrali mecz na naturalnej nawierzchni.

Zagłębie Sosnowiec – PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:1)
Bramka: Bartłomiej Bartosiak 30

PGE GKS Bełchatów: Lenarcik (75′ Moczadło) – Sierczyński (60′ Kogut), Michalski, Kendzia, Ryszka – Bartosiak (60′ Peda), Pietroń, Rachwał (46′ Szubertowski), Garuch (60′ Bociek), Chwastek (46′ Thiakane) – Giel (60′ Flaszka)