Gatta Active wygrała w Katowicach

Trzy punkty Gatty Active Zduńska Wola w Katowicach. W meczu 18. kolejki Futsal Ekstraklasy zduńskowolanie wygrali wyjazdowy mecz z AZS UŚ Katowice 5:2 (0:0) i nadal zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. Tracą jednak do Rekordu Bielsko-Biała, który już zapewnił sobie mistrzostwo rundy zasadniczej, aż 13 punktów.

Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie, bo w pierwszej gole nie padły. Za to już pierwsza akcja gości po przerwie przyniosła im powodzenie. Do siatki miejscowych trafił Mateusz Olczak. Potem trafienie dołożył Arkadiusz Szypczyński. W 28. minucie było tylko 3:2 dla Gatty i zapowiadało się na emocjonującą końcówkę. Goście dołożyli jednak dwie bramki i triumfowali 5:2.

AZS UŚ Katowice – Gatta Active Zduńska Wola 2:5 (0:0)
Bramki dla Gatty: Mateusz Olczak 21, 37, Arkadiusz Szypczyński 22, Daniel Krawczyk 23, Michał Marciniak 40

Gatta Active: Miłosiński, Słowiński – Pautiak, Olczak, Milewski, Szypczyński, Marciniak, Sobalczyk, Krawczyk, Szymczak, Och, Stanisławski.