Rozwój wykorzystał słabość Brunatnych

PGE GKS Bełchatów od falstartu rozpoczął walkę o ligowe punkty w rundzie wiosennej w II lidze. Podopieczni Mariusza Pawlaka zagrali bardzo słabe spotkanie w Katowicach z miejscowym Rozwojem i zasłużenie przegrali 0:1 (0:0). Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Adam Żak w 83. minucie.

Trudno cokolwiek napisać o tym meczu. Gospodarze zrobili wszystko aby spotkanie doszło do skutku i dobrze przygotowali płytę boiska. W pierwszej połowie sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, a większość akcji miała miejsce w środkowej strefie boiska.

W drugiej połowie bełchatowianie mieli świetną okazję do zdobycia bramki. Strzał Mariusza Magiery trafił jednak w słupek. Zemściło się to w 83. minucie. Kontratak wykończył Adam Żak i gospodarze mogli ucieszyć się z kompletu punktów. Bezbarwnie grający bełchatowianie opuszczali zaś boisko ze spuszczonymi głowami.

Rozwój Katowice – PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
Bramka: Adam Żak 83

PGE GKS: Lenarcik – Sierczyński, Michalski, Kendzia (88′ Grolik), Magiera – Bartosiak, Rachwał ż, Garuch, Chwastek (84′ Peda), Pietroń (68′ Janasiak) – Giel