Rezerwy Brunatnych pokonały Ceramikę

Udanie rozpoczęły rundę wiosenną rezerwy PGE GKS Bełchatów. Brunatni pokonali przed własną publicznością Ceramikę Opoczno 2:1 (0:0) w niedzielnym spotkaniu 19. kolejki IV ligi łódzkiej. W zespole prowadzonym przez trenera Piotra Bajdziaka wystąpili piłkarze z kadry drugoligowej drużyny z Bełchatowa. To ważne punkty w obliczu walki o utrzymanie w lidze.

Miejscowi od początku mieli przewagę, ale w pierwszej połowie nie zdołali pokonać bramkarza gości. Gole padły za to po przerwie. Najpierw celnym strzałem z około trzech metrów popisał się Hubert Berłowski. Potem Krystian Peda dobił piłkę do siatki po niepewnej interwencji Mateusza Deki. Ceramikę stać było jedynie na honorowe trafienie Bartosza Snopczyńskiego.

PGE GKS II Bełchatów – Ceramika Opoczno 2:1 (0:0)
Bramki: Hubert Berłowski 60, Krystian Peda 89 – Bartosz Snopczyński 90

PGE GKS II: Moczadło – Thiakane, Flaszka (46′ Peda), Ryszka (65′ Jasiński), Kogut (46′ Szubertowski) – Lewandowski (80′ Orski), Góralczyk, Berłowski, Stolarczyk – Szafrański (46′ Janasik), Zieliński (46′ Grolik)

Ceramika: Deka – Dąbrowski, Saktura, Poddębniak, Gruszczyński (75′ Snopczyński) – Prusek, Gambka (83′ Wiktorowicz), Grzybek (55′ Stańdo), Ogłoziński (55′ Markiewicz) – Wijata (67′ Jarząbek), Matysiak.