Widmo spadku zagraża Brunatnym

PGE GKS Bełchatów zagrożony spadkiem do III ligi. Tak trzeba napisać i nie jest to wcale przesada. Drużyna, która miała wiosną powalczyć o I ligę, będzie musiała do końca drżeć o ligowy byt. Bełchatowianie przegrali w niedzielę w Kluczborku z miejscowym MKS 0:1 (0:0) i margines błędu w ich przypadku zmalał niemalże do zera.

Kibice, którzy wybrali się na mecz, w pierwszej połowie mogli zasnąć. Na boisku nie działo się bowiem praktycznie nic ciekawego. Próby uderzeń z dystansu Emile Thiakane i Piotra Giela nie mogły przynieść powodzenia. Gospodarze również poważniej nie zagrozili bramce Pawła Lenarcika i do szatni obie drużyny zeszły z bezbramkowym remisem.

Ten wynik utrzymywał się do 88. minuty. Wówczas, mówiąc językiem górniczym, nastąpiło poważne tąpnięcie. MKS udokumentował swoją przewagę bramką Huberta Antkowiaka. Rozpaczliwa próba doprowadzenia do remisu nie przyniosła już efektu i bełchatowianie zeszli z boiska pokonani.

MKS Kluczbork – PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
Bramka: Hubert Antkowiak 88

PGE GKS: Lenarcik – Sierczyński, Grolik, Magiera, Ryszka – Rachwał (46′ Bociek), Janasik, Bartosiak (72′ Garuch), Flaszka (89′ Peda) – Thiakane ż, Giel ż (61′ Berłowski)