RTS Widzew Łódź ponownie liderem III ligi

Piłkarze RTS Widzewa Łódź powrócili na pierwsze miejsce w tabeli grupy pierwszej III ligi. W niedzielny wieczór podopieczni trenera Franciszka Smudy pokonali, na stadionie przy ul. Piłsudskiego 138, GKS Wikielec – ostatni zespół ligowego rankingu. Kibice spodziewali się więcej goli, ale skończyło się na wygranej widzewiaków 3:0. Wynik ustalony został w pierwszej połowie.

Już w 5 minucie widzewiacy objęli prowadzenie. Gola strzelił głową Chorwat Dario Kristo, który wykorzystał centrę z rzutu rożnego. Przez następnych kilka minut łodzianie mieli kolejne okazje bramkowe. Żadnej jednak nie wykorzystali. Około 30 minuty pierwszą okazję stworzył sobie Wikielec. Adrian Płoski strzelił jednak ponad bramką Macieja Humerskiego. Pod koniec pierwszej połowy widzewiacy strzelili dwa gole. Najpierw bramkarza gości pokonał Damian Kostkowski, a potem Mateusz Michalski.

Po zmianie stron obraz meczu nie uległ zmianie. Podopieczni trenera Franciszka Smudy dalej przeważali i trudno zresztą żeby było inaczej. Najdogodniejsze okazje bramkowe stworzyli jednak dopiero w końcówce spotkania. Bramkarz Wikielca złapał piłkę po strzale Marcina Kozłowskiego, a składającego się do uderzenia Daniela Mąkę uprzedzili obrońcy.

RTS Widzew Łódź – GKS Wikielec 3:0 (3:0)
Bramki: Dario Kristo 5, Damian Kostkowski 40, Mateusz Michalski 45

RTS Widzew: Humerski – Niedziela, Sylwestrzak, Kostkowski, Pigiel – Michalski, Kristo (46′ Miller), Kazimierowicz, Zuziak (69′ Mąka), Falon (69′ Pięczek) – Demjan (80, Kozłowski).