Rezerwy Brunatnych zagrożone spadkiem

Rezerwy Brunatnych przegrały w niedzielę arcyważne spotkanie z Pelikanem II Łowicz 2:3 (0:1) i są o włos od spadku z IV ligi łódzkiej. Podopieczni trenera Piotra Bajdziaka zajmują w tabeli piętnaste miejsce. W związku z tym, że III ligę opuszcza Warta Sieradz, jest to miejsce spadkowe. Pelikan II zaś jest bliski utrzymania czwartoligowego statusu.

Pierwsza połowa niedzielnego meczu toczyła się pod dyktando łowiczan, którzy w 27 minucie objęli prowadzenie, po strzale Macieja Balika. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 na początku drugiej odsłony spotkania. Wprawdzie miejscowi odpowiedzieli golem Damiana Michalskiego, ale Damian Janik szybko podwyższył na 3:1 dla Pelikana II. Brunatni odpowiedzieli jeszcze bramką Huberta Berłowskiego tuż przed końcem spotkania, ale na wyrównanie nie było ich już stać.

PGE GKS II Bełchatów – Pelikan II Łowicz 2:3 (0:1)
Bramki: Damian Michalski 55, Hubert Berłowski 90 – Maciej Balik 27, 48, Damian Janik 58

PGE GKS II: Moczadło – Lewandowski (42′ Pędziwiatr), Michalski, Zieliński, Szubertowski (57′ Szyszkowski) – Siewiera, Szafrański, Góralczyk (68′ Wojtczyk), Imiołek (46′ Jasiński) – Berłowski, Stolarczyk (75′ Kotowski).

Pelikan II: Łodej – Janik (83′ Rutkowski), Dorian Nasalski, Woliński, Rześny – Periżhok, Dąbrowski, Fabijański (89′ Panek) – Balik, Musialik (85′ Haczykowski).