AKTUALNOŚCI
Komunikat stowarzyszenia Jedno Serce

Temat boiska treningowego w Tomaszowie Mazowieckim poruszony był w ostatnim czasie w wielu mediach, w tym także na naszym portalu. Stosowny komunikat w sprawie remontu boiska wydało Stowarzyszenie Jedno Serce, a w komunikacie tym czytamy nie tylko o pracach remontowych, ale również i o okolicznościach przerwanej współpracy Lechii Tomaszów z LVBet Zakłady Bukmacherskie.


 

Poniżej treść oświadczenia: (pisownia oryginalna)

Szanowni Państwo,

w związku z tym, że w ostatnim czasie Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko rozpowszechnia nieprawdziwe informacje dotyczące prac remontowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Sportu i Turystyki JEDNO SERCE na terenie boiska treningowego Akademii Piłkarskiej, pozwalamy sobie pokrótce przedstawić jak naprawdę wyglądają okoliczności przedmiotowej sprawy.

Zachowanie Prezydenta Marcina Witko związane jest z faktem, że na skutek jego nieudolnej polityki Klub Piłkarski RKS Lechia 1923 właśnie stracił głównego sponsora – spółkę LV BET Zakłady Bukmacherskie, która wspierała Klub niemal od początku 2017 roku do 31 lipca 2018 r.

Z powszechnie dostępnych informacji wynika, że podmiot ten sponsoruje szereg drużyn sportowych, w tym tak znanych jak Wisła Kraków, Arka Gdynia, Widzew Łódź, Wisła Płock, czy Zagłębie Sosnowiec. Spółka ta była również sponsorem ostatnich Mistrzostw Europy w Siatkówce, w dalszym ciągu sponsoruje Plus Ligę i Ligę Siatkówki Kobiet i wiele innych organizacji i wydarzeń sportowych. Trudno nam nawet wyobrazić sobie, jak Prezydent Witko mógł doprowadzić do tego, że spółka tak wysokiej rangi zaprzestała sponsorować lokalny tomaszowski Klub Piłkarski.

Wskazujemy również, że przez około 7 lat Klub Sportowy RKS Lechia 1923 był sponsorowany także przez spółkę LAS VEGAS POWER ENERGY DRINK. Również i ta firma nie była jednak w stanie w dalszym ciągu współpracować z Prezydentem Witko i obecnie także nie jest już sponsorem Klubu.

Działania podejmowane przez Pana Prezydenta doprowadziły zatem do tego, że już w najbliższych tygodniach Klub zapewne spotka się z poważnymi problemami finansowymi. Nie trzeba uzasadniać, co to oznacza dla Klubu Piłkarskiego. Zwłaszcza, że Prezydent Witko nie pozyskał dla Klubu żadnego innego sponsora w miejsce tych, których utracił.

Należy również pamiętać, że Prezydent Witko nie wywiązał się z szeregu obietnic związanych z działalnością sportową, w najmniejszym nawet stopniu nie przyczynił się do rozwoju infrastruktury sportowej w mieście, nie zezwolił na to, aby miasto w realny sposób wspierało finansowo ww. Klub Piłkarski.

W związku z taką nieudolnością Marcina Witko w powyższym zakresie i brakiem jakichkolwiek sukcesów, Pan Prezydent, w ramach brudnej gry politycznej, postanowił znaleźć sobie temat zastępczy związany z prowadzonym przez nas remontem boiska treningowego. Jak widać, w roku wyborczym, nawet takie działanie jak wyremontowanie dzieciom boiska, można wykorzystać politycznie i przedstawić w złym świetle.

Wyjaśniamy, że od maja 2013 roku użytkujemy boisko sportowe w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Nowowiejskiej. Umowa użyczenia zawarta z Klubem Piłkarskim RKS Lechia 1923 uprawnia nas do użytkowania boiska do 2023 roku. W czerwcu 2018 roku powiadomiliśmy pisemnie Klub o tym, że zamierzamy przeprowadzić prace modernizacyjne murawy oraz systemu nawadniającego wraz z infrastrukturą boiska. Wskazaliśmy, że planujemy rozpoczęcie prac na sierpień 2018 r. Prezes Klubu Michał Goździk wyraził pisemną zgodę na wykonanie tych modernizacji.

Zgodnie z powyższym, w zeszłym tygodniu przystąpiliśmy do remontu boiska. Po rozpoczęciu prac okazało się, że Prezydent Witko rozpętał w mieście burzę medialną wskazując, że boisko treningowe jest niszczone (sic!). Sprzyjające Panu Prezydentowi lokalne media zaczęły publikować te oszczercze informacje.

Pan Prezydent zupełnie pomylił przy tym wszystkie możliwe podmioty – przekazał swoim mediom informację, że boisko dewastuje „spółka LV” – były sponsor Klubu Piłkarskiego. Nie dość, że firma o takiej nazwie nie istnieje, to w dodatku prace remontowe prowadzone są przez nasze Stowarzyszenie, a nie jakikolwiek inny podmiot. Przede wszystkim podkreślamy jednak, że za co najmniej skandaliczne uznać należy zachowanie Pana Prezydenta, który określił prowadzone przez nas prace modernizacyjne jako dewastację boiska. Prace te prowadzimy dla dobra dzieci, tak aby Akademia Piłkarska mogła od września w dalszym ciągu normalnie funkcjonować. Boisko jest przez nas ulepszane, instalujemy nowe systemy nawadniania, poprawiamy jakość murawy, oświetlenie.

Pan Prezydent najwyraźniej zapomniał, że kiedy nasze Stowarzyszenie otrzymało ten teren w użytkowanie, stanowił on de facto łąkę. To my, na własny koszt i własnym staraniem, wybudowaliśmy nowoczesne boisko i dbamy o nie od pięciu lat, pielęgnujemy je tak, aby dzieciaki mogły z niego w pełni korzystać. Prezydent Witko w najmniejszym stopniu nigdy nie wspierał nas w tych działaniach. Co więcej, jak się obecnie okazało, na własne potrzeby polityczne postanowił wykorzystać fakt prowadzenia przez nas remontu i przedstawić go mediom jako dewastację boiska. Zapewne zamiarem Pana Prezydenta było stworzenie tzw. tematu zastępczego i „przykrycie” własnej nieudolności w powyższym zakresie wyrażającej się m.in. utratą głównych sponsorów najważniejszego tomaszowskiego klubu sportowego.

Trudno nam takie działanie zaakceptować, a jeszcze trudniej zrozumieć. Nigdy nie zajmowaliśmy się działalnością polityczną. Prowadzimy wyłącznie działalność charytatywną i społeczną. Nie rozumiemy takich gier politycznych, wiemy że są one prowadzone ale nie spodziewaliśmy się, że spotkają nas one w Tomaszowie Mazowieckim, zwłaszcza przy okazji podejmowania działań dla dobra mieszkańców, w tym dzieci.

Liczymy na to, że Prezydent Marcin Witko publicznie przeprosi Stowarzyszenie za szkalowanie naszego dobrego imienia i nie będzie podejmował takich działań w przyszłości. Zdajemy sobie sprawę, że znajdujemy się w roku wyborczym, jednak pewne granice gier politycznych nie powinny być nigdy przekraczane.

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Motyl
5 lat temu

Nasztomaszow milczy!!!!!!
Czy to przypadek, nie sadze.
O dewastacji Artykol, artykuly.
Teraz Cisza.
TVP w Polsce, Nasztomaszow w Tomaszowie . Brawo redaktorzyno Strzępek

Mig
5 lat temu

A ktoś się podpisał pod tym oświadczeniem? Średnio wygląda to tłumaczenie.

dede
5 lat temu

po PiSokomuchach nigdy i nigdzie nic dobrego spodziewać się nie można