Brunatni idą w górę ligowej tabeli

PGE GKS Bełchatów z kompletem punktów przed własną publicznością. W spotkaniu 7. kolejki II ligi Brunatni odnieśli trzecie zwycięstwo na własnym stadionie. Pokonali Olimpię Grudziądz 2:1 (1:1), a bramki zdobyli Patryk Mularczyk i Bartłomiej Bartosiak. W tym sezonie bełchatowski zespół jest nadal niepokonany, a na koncie ma jedenaście punktów.

Kibice obejrzeli bardzo dobry mecz, a wynik otworzył już w 13. minucie Patryk Mularczyk. Zdecydował się na uderzenie zza linii pola karnego i bramkarz gości musiał wyjmować futbolówkę z bramki. Po stracie gola przyjezdni rzucili się do odrabiania strat i na kwadrans przed końcem pierwszej połowy do wyrównania doprowadził strzałem głową Przemysław Kita.

Siedem minut po przerwie znakomicie w polu karnym odnalazł się Bartłomiej Bartosiak i odzyskał prowadzenie dla gospodarzy. Olimpia do końca wierzyła przynajmniej w remis, a na sześć minut przed końcem Paweł Lenarcik w świetnym stylu wybronił Aghvana Papikyana. Były zawodnik PGE GKS długo nie mógł uwierzyć w to, że zmarnował tak dogodną sytuację do wyrównania.

PGE GKS Bełchatów – Olimpia Grudziądz 2:1 (1:1)
Bramki: Patryk Mularczyk 13, Bartłomiej Bartosiak 52 – Przemysław Kita 31

PGE GKS: Lenarcik – Sierczyński, Grolik, Michalski, Szymorek – Czajkowski, Ryszka, Biel (78′ Setla), Mularczyk, Thiakane (88′ Grzelak) – Bartosiak (71′ Tylec)