Omega Kleszczów znów z niedosytem

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie kończące 4. kolejkę IV ligi łódzkiej pomiędzy Omegą Kleszczów i Pogonią Zduńska Wola. Zespół Marcina Zimocha zremisował 1:1 (1:1) będąc drużyną wyraźnie lepszą. W końcówce nie wykorzystał dwóch wybornych sytuacji podbramkowych, a w ostatniej akcji z trzech metrów do bramki nie trafił Adrian Ociepa.

Faworytem meczu wydawała być się Omega, która swoje ostatnie spotkanie wygrała w Działoszynie z miejscową Wartą 4:2. Pogoń przyjechała jednak do Łękińska podbudowana remisem z Wartą Sieradz i kibice obejrzeli bardzo ciekawy pojedynek. W 19. minucie wynik spotkania otworzył strzałem głową Rafał Porada. Wyrównał kwadrans później Dawid Pałyska i do przerwy oba zespoły zeszły z remisem 1:1.

W drugiej połowie do ataków ruszyła Omega, której nie zadowalał remis. Pogoń nastawiła się na kontry i po jednej z nich w sytuacji sam na sam z Mateuszem Gałczyńskim znalazł się Adrian Budka. 19-letni bramkarz Omegi nie przestraszył się o dziewiętnaście lat starszego rywala i w efektowny sposób wygrał pojedynek. Ostatni kwadrans to prawdziwa obrona Częstochowy w wykonaniu przyjezdnych. Omega wykonywała wiele rzutów rożnych, ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki.

Omega Kleszczów – Pogoń Zduńska Wola 1:1 (1:1)
Bramki: Dawid Pałyska 35 – Rafał Porada 19

Omega: Gałczyński – Roczek, Pałyska, Szóstakiewicz, Kuliberda – Serafin ż, Szaniec (61′ Krzysztof Kowalski ż), Saternus, Tazbir (61′ Ociepa), Paweł Kowalski (61′ Tomesz) – Szewczyk

Pogoń: Ostrowski – Leszczyński, Porada (69′ Idzikowski ż), Krymarys, Kosmala – Pęciak (69′ Kępniak), Adamski (85′ Wolny), Jaszczak (44′ Kaleta), Kaczmarek, Budka – Mordon (73′ Krzysztof Kowalski)