Widzewski koncert na cztery ręce

Widzew Łódź zaczyna dominować w rozgrywkach II ligi. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego z meczu na mecz spisują się coraz lepiej. W spotkaniu 12. kolejki rundy jesiennej łódzki zespół bez żadnych problemów pokonał przed własną publicznością Siarkę Tarnobrzeg 4:0 (2:0). Widzew umocnił się na prowadzeniu w drugoligowej tabeli.

W obecności prawie 17 tysięcy kibiców (oficjalnie 16789) w Sercu Łodzi Widzew znów zagrał prawdziwy koncert. Od pierwszej minuty zdominował rywala i kwestią czasu było to, kiedy strzeli pierwszego gola. Stało się to w 29. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Mateusz Michalski, a Krystiana Krupę pokonał były zawodnik tarnobrzeskiego klubu Radosław Sylwestrzak. Jedenaście minut później było już 2:0. Rzut karny na bramkę zamienił Michalski.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Pięć minut po wznowieniu stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Łodzi. Na 3:0 podwyższył Konrad Gutowski. Wynik spotkania ustalił w 78. minucie Daniel Mąka wykorzystując świetne dogranie piłki przez wprowadzonego na ostatnie trzydzieści minut na boisko Sebastiana Kamińskiego. Tuż przed końcem Widzew mógł jeszcze strzelić piątego gola. W nogi bramkarza trafił jednak Mąka.

Widzew Łódź – Siarka Tarnobrzeg 4:0 (2:0)
Bramki: Radosław Sylwestrzak 29, Mateusz Michalski 40-karny, Konrad Gutowski 50, Daniel Mąka 78

Widzew: Wolański – Kozłowski, Sylwestrzak, Zieleniecki, Pięczek – Michalski (58′ Ameyaw), Kristo, Paulius, Banaszak (61′ Kamiński), Gutowski (81′ Pigiel) – Mihaljević (77′ Mąka)