U-20: Pewna wygrana w Łodzi z Czechami

Reprezentacja Polski U-20 na stadionie przy al. Piłsudskiego w Łodzi wygrała 3:0 z Czechami. W ekipie prowadzonej przez Jacka Magierę cały mecz rozegrał Jan Sobociński z Łódzkiego Klubu Sportowego, a w końcówce na boisku pojawił się również Konrad Gutowski z Widzewa.

Wynik spotkania rozgrywanego w ramach Turnieju Ośmiu Narodów został ustalony po niespełna szesnastu minutach gry. Już w 8. minucie gospodarze prowadzili 1:0. Sebastian Strózik zagrał do Tymoteusza Puchacza, a ten strzałem z kilku metrów pokonał czeskiego bramkarza. Kilkadziesiąt sekund później w głównej roli wystąpił Jan Sobociński. Wychowanek ŁKS został sfaulowany w polu karnym rywali i sędzia podyktował jedenastkę, wykorzystaną przez Adriana Łyszczarza. W 16. minucie było już 3:0. Po szybkim kontrataku Łyszczarz zagrał do Puchacza, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem został sfaulowany przez Ondreja Lingra. Arbiter po raz drugi wskazał więc na jedenastkę, którą tym razem na gola zamienił Jakub Moder. Później obie drużyny miały okazje do zmiany wyniku, ale kolejne gole już nie padły.

Polska U-20 – Czechy U-20 3:0 (3:0)
Bramki: Tymoteusz Puchacz 8, Adrian Łyszczarz 11-karny, Jakub Moder 16-karny

Polska: Radosław Majecki – Serafin Szota, Sebastian Walukiewicz, Jan Sobociński, Adrian Gryszkiewicz (31′ Dominik Steczyk) – Sebastian Strózik (68′ Konrad Gutowski), Radosław Kanach, Adrian Łyszczarz (89′ Tomasz Makowski), Jakub Moder (67′ David Kopacz), Tymoteusz Puchacz – Michał Góral (79′ Adrian Benedyczak).