AKTUALNOŚCI
Mobilna AMO pomoże przedłużyć licencję

Mobilna Akademia Młodych Orłów to jeden z flagowych projektów realizowanych przez Polski Związku Piłki Nożnej. Opiera się na dwóch filarach: edukacji trenerów oraz selekcji najbardziej utalentowanych zawodników. Szkoleniowcy, poza dawką nowej wiedzy i doświadczenia, na udziale w Mobilnej AMO zyskają też coś jeszcze: będzie on brany pod uwagę przy przedłużaniu licencji trenerskich.

Mobilna AMO ma na celu odwiedzenie wszystkich powiatów. – Największą jakością tego projektu jest edukacja trenerów – mówi Robert Sękowski, wicedyrektor SP w Wiśniowej Górze, czyli jednego z miejsc, gdzie przybyła Mobilna AMO. – PZPN zamiast ryby, daje wędkę. Inwestycja w edukację, w wiedzę, w rozwój trenerów jest strategią długoletnią i przyniesie bardzo dużo korzyści – uważa Łukasz Chmielewski, trener monitorujący Mobilnej AMO.

Jak wyglądają szczegóły uwzględniania udziału w zajęciach Mobilnej AMO w przedłużaniu licencji? Skorzystać z tego przywileju mogą posiadacze licencji Grassroots D, Grassroots C, UEFA C, PZPN B oraz PZPN A. Udział w jednym szkoleniu Mobilnej AMO ma określoną wartość 0,5 godziny. Maksymalnie w ciągu roku kalendarzowego z tytułu obecności na szkoleniach Mobilnej AMO można uzyskać 2 godziny, przy czym udział w więcej niż jednym szkoleniu o tej samej tematyce (np. w innym powiecie) nie powoduje ponownego naliczenia wartości godzinowej. Trenerzy Mobilnej AMO wprowadzają do Extranetu wszystkie prowadzone przez siebie szkolenia, a trenerzy chcący uczestniczyć w szkoleniu i zaliczyć udział w poczet godzin do licencji muszą zapisać się na nie przez portal pzpn24.pzpn.pl. Ich obecność będzie weryfikowana.

Źródło: ŁZPN

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments