UKS SMS Łódź w półfinale Pucharu Polski

Od wygranej rozpoczęły swoje oficjalne mecze w 2019 roku piłkarki UKS SMS Łódź. W spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski zespół Marka Chojnackiego pokonał AZS PWSZ Wałbrzych 3:1 (1:0). Bramki dla UKS SMS strzeliły: Katarzyna Konat, Paulina Filipczak i Klaudia Jedlińska. W półfinale UKS SMS zagra z lepszym z pary KKP Bydgoszcz – Czarni Sosnowiec.

Wynik spotkania otworzyła Katarzyna Konat w 33. minucie. Wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego Kasandry Parczewskiej. Po zmianie stron Anita Turkiewicz popisała się świetnym podaniem do Pauliny Filipczak, a ta podwyższyła wynik na 2:0. Na dziewięć minut przed końcem w roli asystentki wystąpiła Filipczak, a akcję wykończyła Klaudia Jedlińska. Honorową bramkę zespół z Wałbrzycha strzelił w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

UKS SMS Łódź – AZS PWSZ Wałbrzych 3:1 (1:0)
Bramki dla UKS SMS: Katarzyna Konat 33, Paulina Filipczak 53, Klaudia Jedlińska 81 – Małgorzata Mesjasz 90

UKS SMS: Paturaj – Enjo, Zubchyk, Konat, Kurzawa – Zbyrad (73′ Dragunowicz), Achcińska, Parczewska (83′ Sokołowska), Turkiewicz (63′ Karczewska), Filipczak (85′ Wesołowska) – Molenda (67′ Jedlińska).