Piast Gliwice nie dał szans Kocurom

W rozegranym awansem spotkaniu Futsal Ekstraklasy Piast Gliwice pewnie pokonał przed własną publicznością wicemistrza Polski Gattę Active Zduńska Wola 5:2 (3:1). Dla popularnych Kocurów to piąta wyjazdowa porażka w tym sezonie. Gatta plasuje się na piątym miejscu w tabeli, ma jednak tylko trzy punkty straty do wicelidera z Laskowic. Prowadzi Rekord Bielsko-Biała.

Piast rozpoczął spotkanie od mocnego uderzenia. Już w 4. minucie prowadził 1:0 po trafieniu Dominika Śmiałkowskiego. Wyrównał w 13. minucie Norbert Dregier, ale chwilę później było 3:1 dla gospodarzy. Po przerwie zduńskowolanie próbowali odrabiać straty, ale bezskutecznie. Piast dołożył jeszcze dwa gole, a goście odpowiedzieli trafieniem Arkadiusza Szypczyńskiego.

Piast Gliwice – Gatta Active Zduńska Wola 5:2 (3:1)
Bramki: Dominik Śmiałkowski 4, Gutierrez 15, Douglas 16, 40, Sebastian Szadurski 26 – Norbert Dregier 13, Arkadiusz Szypczyński 40

Gatta Active: Słowiński, Casillas – Dregier, Stanisławski, Milewski, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Klaus, Szymczak, Szypczyński

Kolejny mecz wicemistrzowie Polski również rozegrają na wyjeździe. Ich rywalem będzie Słoneczny Stok Białystok, a mecz odbędzie się w niedzielę (3 marca) o 16:00.