Krystian Wojtczak dał bezcenną wygraną

W najbliższą niedzielę (16 czerwca) rozegrany zostanie w Radomsku mecz wiosny. Miejscowy RKS, który jest liderem tabeli IV ligi, podejmie zajmującą drugie miejsce Wartę Sieradz. Radomszczanom do awansu do grupy pierwszej III ligi wystarczy remis. Sieradzanie muszą wygrać. W sobotę podopieczni trenera Andrzeja Orszulaka pokonali w Kutnie trzeci w tabeli KS Sand Bus 1:0 (0:0).

Mecz był zacięty, a jedyny gol padł w 53. minucie po strzale Krystiana Wojtczaka. To 20 gol tego piłkarza w tym sezonie. Wygrana gości była zasłużona. RKS był bowiem zespołem dojrzalszym. W drugiej połowie na boisku pojawił się Omar Tall. Piłkarz RKS leczył całą rundę wiosenną kontuzję. Uraz mu się jednak odnowił i musiał zejść z placu gry po 10 minutach.

KS Sand Bus Kutno – RKS Radomsko 0:1 (0:0)
Bramka: Krystian Wojtczak 53

KS Sand Bus: Sokołowicz – Padzik, Kowalczyk, Gawlik, Pietrow (65′ Dynel) – Cichacki, Periżok, Bartos, Brochocki – Marcioch, Wielgus.

RKS: Pilarz – Lewacki, Klepczyński, Jura (58′ Saktura), Przybylski – Sadziński, Kolasa (69′ Bujalski), Pluta, Balcerzyk (86′ Michnicki) – Wojtczak (65′ Tall, 75′ Szewczyk), Baraniak