AKTUALNOŚCI
Zawieszona działalność wojewódzkiego LZS

To informacja, która z pewnością zainteresuje wszystkie kluby sportowe należące do LZS w naszym województwie. Związek zawiesił bowiem działalność ze względu na brak dotacji z budżetu wojewódzkiego. Pod znakiem zapytania stanął między innymi udział naszych drużyn w Ogólnopolskim Turnieju Piłkarska Kadra Czeka. Zwycięskie drużyny nie mogą bowiem liczyć na dotację z LZS.


tomadex wszystko dla kibica

Ludowe Zespoły Sportowe przedstawiały co roku program imprez wojewódzkich i otrzymywały na to dotacje z Urzędu Marszałkowskiego. W pierwszym półroczu wszystko funkcjonowało normalnie, jednak na drugie półrocze władze województwa zmieniły formułę. – Po raz pierwszy władza nie zaakceptowała programu współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży na terenach wiejskich na poziomie województwa. Ogłoszono konkurs, ale zastrzeżono, że jest on kierowany do małych klubów wiejskich. Z tego się cieszymy, ale jest zapis, że klub może złożyć jedną ofertę i tylko do 10 tysięcy złotych. I z góry eliminuje się interdyscyplinarne organizacje, które przygotowywały duże zawody jak np. te w Spale dla szkół podstawowych i gimnazjalnych czy biegi przełajowe w Wolborzu, w których startuje ok. 1000 dzieciaków. W tym roku mieliśmy zaplanowanych 40 imprez o randze wojewódzkiej. W drugim półroczu już ich nie będzie, więc runie system współzawodnictwa, bo nie będzie imprezy wojewódzkiej, więc młodzież nie pojedzie na te centralne – tłumaczy Marek Mazur, przewodniczący Rady Wojewódzkiej LZS w Łodzi.

Omega Kleszczów już zapowiedziała, że udział w igrzyskach dwóch zespołów pokryje z własnego budżetu. Dostała również propozycję, aby w Zamościu wystąpiła drużyna seniorów, która przegrała wojewódzki turniej w Łękińsku. Zwycięzców nie stać bowiem na wyjazd.

Brak dotacji z województwa oznacza też, że pensji nie otrzymują pracownicy łódzkiego biura. Na razie LZS w Łodzi zawiesił działalność, ale jeśli sytuacja się nie zmieni, może to oznaczać upadek Ludowych Zespołów Sportowych w naszym regionie.

Źródło: epiotrkow, własne

Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
RKS
4 lat temu

Teraz będą parafialne kluby sportowe i kasa dla nich. Jakieś chore rozgrywki partyjne, a cierpią na tym dzieci.

LZS
4 lat temu

Brawo dla Pana Mazura za dotychczasową pracę i zaangażowanie! Będąc w strukturze marszalkowskiej potrafił zawsze załatwić pieniądze! A teraz pisiory chcą zrobić mu na złość, a tak naprawdę robią krzywdę dzieciom z małych miejscowości! Podziękowania również dla Janusza Kamińskiego z Radomska, który również wiele poświęcił dla działalności LZS-ów!

Nikt
4 lat temu

Głosuj +

Jarosław K
4 lat temu

podziękujcie PiSokomunie