Festiwal bramek i remis w Zelowie

Bardzo dobrym piłkarskim widowiskiem uraczyli kibiców sąsiedzi w czwartoligowej tabeli. Włókniarz Zelów zremisował 4:4 (3:2) z MKP-Borutą Zgierz w meczu 12. kolejki IV ligi łódzkiej. Obie drużyny zagrały bardzo ofensywnie, a młodzi bramkarze – Szymon Pajkert i Dominik Wężyk mieli pełne ręce roboty. Podział punktów jest sprawiedliwym rozstrzygnięciem.

Wynik spotkania otworzył Łukasz Wiśniewski wykorzystując błąd obrony Włókniarza. Sześć minut później było jednak już 1:1. Sędzia dopatrzył się w polu karnym faulu, a jedenastkę na bramkę zamienił Albin Maciejewski. Włókniarz poszedł za ciosem. Strzelił kolejne dwie bramki – celnymi główkami popisali się: Bartosz Jachymski i Damian Wdowiak. Tuż przed przerwą kontaktowego gola dla przyjezdnych zdobył kapitan Patryk Pietrasiak.

Po zmianie stron nadal obie drużyny grały ofensywnie. W 53. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Maciejewski i Włókniarz odzyskał dwubramkowe prowadzenie. Trzy minuty później było 4:3. Szymona Pajkerta przelobował Oleksii Naidyshak. Goście rzucili się do jeszcze bardziej żywiołowych ataków. Mieli jednak pecha. W 66. minucie Pietrasiak trafił w słupek. Ten sam zawodnik najlepiej odnalazł się pod bramką osiem minut później i uderzeniem z kilku metrów doprowadził do remisu. W ostatnim kwadransie wynik spotkania nie uległ już zmianie i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Włókniarz Zelów – MKP-Boruta Zgierz 4:4 (3:2)
Bramki: Albin Maciejewski 20-karny, 53, Bartosz Jachymski 31, Damian Wdowiak 38 – Łukasz Wiśniewski 14, Patryk Pietrasiak 44, 74, Oleksii Naidyshak 56

Włókniarz Zelów: Pajkert – Majsak ż (83′ Oborowski), Golański, Bendkowski, Łucki – Kaliski, Wdowiak ż (69′ Pawelec), Jachymski (69′ Śpiewak), Madej, Jakub Dregier – Maciejewski (90′ Marcioch)

MKP-Boruta: Wężyk – Werner (57′ Kacela), Kowalski, Bierżyński (78′ Bagrodzki), Naidyshak – Knera, Markowski (69′ Fudała), Madejski, Siennicki – Wiśniewski (81′ Pękała), Pietrasiak

Sędziował: Mariusz Lewandowski (WS Skierniewice). Widzów: 100