Przedświąteczne przełamanie Kocurów

W najlepszy możliwy sposób przełamała się Gatta Active Zduńska Wola. Zespół grającego trenera Marcina Stanisławskiego pokonał przed własną publicznością Constract Lubawa 5:2 (2:1) w spotkaniu 13. kolejki Ekstraklasy Futsalu. To siódma wygrana w tym sezonie zduńskowolan, którzy awansowali na szóste miejsce w tabeli. Kibice obejrzeli bardzo emocjonujący mecz.

Spotkanie zaczęło się dla Kocurów niefortunnie. Już w 4. minucie Dariusz Słowiński musiał wyciągać piłkę z bramki po trafieniu Jakuba Raszkowskiego. Gatta nie załamała się jednak i ruszyła do ataków. W ciągu 60 sekund strzeliła dwa gole. Do wyrównania doprowadził niezawodny Daniel Krawczyk, a chwilę później zaskakującym uderzeniem z dystansu popisał się Michał Szymczak.

Po zmianie stron zduńskowolanie kontynuowali natarcie. Trzy minuty po wznowieniu gry było 3:1, a na listę strzelców wpisał się Norbert Dregier. W 29. minucie Constract zdobył kontaktowego gola. Widowiskową akcję zakończył strzałem nie do obrony Bartłomiej Piórkowski. Zduńskowolanie szybko odpowiedzieli celnym strzałem Michała Marciniaka, który w ostatniej sekundzie ustalił wynik meczu strzałem do pustej bramki.

Gatta Active Zduńska Wola – Constract Lubawa 5:2 (2:1)
Bramki: Daniel Krawczyk 10, Michał Szymczak 11, Norbert Dregier 23, Michał Marciniak 31, 40 – Jakub Raszkowski 4, Bartłomiej Piórkowski 29

Kolejny mecz zduńskowolanie rozegrają 11 stycznia przed własną publicznością ze Słonecznym Stokiem Białystok.