AKTUALNOŚCI
Milion złotych dla Lechii Tomaszów

Tomaszowscy radni podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta podjęli decyzję o dokapitalizowaniu Lechii Tomaszów kwotą miliona złotych. Było to niezbędne, aby uratować spółkę, która znalazła się w fatalnej sytuacji. Pozwoli to pokryć zobowiązania wobec pracowników spółki oraz wyprostować szereg nieprawidłowości powstałych w ostatnich miesiącach.


 

O sytuacji w jakiej znalazła się Lechia mówił podczas sesji prezydent miasta Marcin Witko. Gdyby radni nie podjęli decyzji o dokapitalizowaniu spółki, to nowy prezes musiałby złożyć wniosek o jej upadłość. Nowym prezesem spółki (ale najpierw jej prokurentem) ma zostać Roman Derks, który jest prezesem Tomaszowskiego Centrum Sportu (Areny Lodowej).

Spłacenie zaległości wobec wierzycieli jest niezbędne, aby Lechia mogła ubiegać się o licencję zarówno w rozgrywkach piłki nożnej (III liga) jak i siatkówki (I liga).

 

 

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Gerard
4 lat temu

Ja uważam,że to dobrze,że Lechia dostała te pieniądze, bo będzie miała za co istnieć w dalszym ciągu. Niestety skoro mają problemy z kasą, to nie powinni się pchać do gry w 3. lidze piłki nożnej i tym bardziej do 1.ligi siatkówki, gdzie wymogi licencyjne są bardzo wysokie. Każdy klub powinien mieć świadomość,że jak chce się uprawiać w Polsce sport zawodowy, to idą za tym spore pieniądze, opłaty ligowe trenerów,wypłaty dla zawodników, wyjazdy, opłaty za transfery i wiele innych kosztów. Kluby, które są NIEWYPŁACALNE W KRAJU POWINNY BYĆ USUWANE Z LIGOWYCH ROZGRYWEK, NIE TYLKO W FUTBOLU, ALE W KAŻDEJ DYSCYPLINIE. Jestem… Czytaj więcej »

Szary lis
4 lat temu

Śmieszny klub i śmieszni działacze …w dobie pandemii ten klub istniał będzie pol rundy jesli chodzi o 3 lige …