AKTUALNOŚCI
Koronawirus przedłużył historię OZPN-ów

Pandemia koronawirusa przedłużyła historię dwóch Okręgowych Związków Piłki Nożnej – w Piotrkowie Trybunalskim i Sieradzu. Odwołane zostały, zaplanowane na marzec, Nadzwyczajne Walne Zebrania Delegatów, na których miała zostać podjęta uchwała o ich rozwiązaniu. Kiedy do tego dojdzie? Terminów, jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, jeszcze nie ma.

gadzety kibica keeza

 

Nadal więc, formalnie oczywiście, OZPN Piotrków i OZPN Sieradz istnieją – mają swoich prezesów (Stanisław Sipa – na zdjęciu, Jan Łochowski) i swoje zarządy. Nie mają jednak możliwości organizowania piłkarskich rozgrywek gdyż te decyzją PZPN trafiły pod skrzydła wojewódzkich związków. Przypomnijmy, że na terenie okręgów ŁZPN utworzył delegatury i przejął pracowników dotychczas zatrudnionych w okręgowych związkach.

Okręgowe Związki Piłki Nożnej powstały w 1976 roku – po reformie administracyjnej kraju i utworzeniu 49 województw. Po kolejnej zmianie (49 na 16 województw) okręgi piłkarskie pozostały i dopiero po kilkunastu latach piłkarska centrala podjęła decyzję o tym, że rozgrywki wszystkich szczebli będą prowadzone przez wojewódzkie ZPN. Dwa z trzech OZPN wyraziły wolę likwidacji, przeciwni są natomiast działacze OZPN Skierniewice.

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wincent
3 lat temu

Nie jest prawdą, że wszyscy pracownicy zostali przejęci i zatrudnieni w delegaturach ŁZPN. Bez skrupułów zwolniono pracownika z długim stażem i doświadczeniem……..

Radek
3 lat temu

To co Pan Łochowski synAlkiem. znowuż będą układać puchar Polski, pod ich widzimisię, mam nadzieję że nie