Piotr Piekarski dał wygraną po przerwie

Po dwóch z rzędu ligowych porażkach trzecioligowcy Pelikana Łowicz w końcu górą. W niedzielę podopieczni trenera Mykoły Dremluka pokonali na swoim boisku Olimpię Zambrów 2:1, choć do przerwy przegrywali 0:1. Łowiczanie mają teraz na koncie 15 punktów. W najbliższą niedzielę (11 października) popularne Ptaki czeka wyjazdowe starcie z groźnym zespołem Ruchu Wysokie Mazowieckie.

Pierwsza połowa niedzielnej potyczki z Olimpią należała do zespołu gości. Przyjezdni przeważali i mieli okazje bramkowe, ale wykorzystali tylko jedną. Gola strzelił lider klasyfikacji skutecznych grupy pierwszej III ligi Kamil Zalewski. Była to jego 11 bramka w tym sezonie.

Początek drugiej połowy należał do łowiczan. Grający dobre spotkanie Piotr Piekarski zdobył dwie bramki i zapewnił swojej drużynie trzy punkty. Wprawdzie pod koniec spotkania Olimpia przycisnęła, lecz nie zdołała wyrównać.

Pelikan Łowicz – Olimpia Zambrów 2:1 (0:1)
Bramki: Piotr Piekarski 54, 60 – Kamil Zalewski 45

Pelikan: Niemira – Wyszogrodzki, Wawrzyński, Tkacz (90′ Woźniak), Żółtowski – Kowalczyk (78′ Białas), Mycka, Piekarski, Wardzyński – Kolus (87′ Kruk), Kieplin