Stawowy: Zagraliśmy po profesorsku

Bardzo dumny z postawy swojego zespołu był na pomeczowej konferencji prasowej trener ŁKS Łódź Wojciech Stawowy. Nie ma się mu co dziwić – łodzianie krok po kroku zbliżają się do Ekstraklasy, a ich gra w pierwszej lidze jest zarówno skuteczna jak i widowiskowa. ŁKS, po środowym spotkaniu z Koroną Kielce (2:0), odzyskał fotel lidera. Wygrał 9 na 10 rozegranych meczów.

Przede wszystkim cieszę się ze zwycięstwa. Wiadomo Korona to jest drużyna, która do niedawna grała w Ekstraklasie. Wiedzieliśmy i zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że to jest zespół poukładany i zespół dobrze grający w piłkę. Tym bardziej mnie to zwycięstwo cieszy bo uważam, że moja drużyna była dziś lepsza pod każdym względem. Myśmy ten mecz powinniśmy zamknąć w pierwszej połowie. Poza bramką mieliśmy jeszcze dwie dobre sytuacje. W drugiej połowie zawodnicy zrobili to, czego od nich oczekuję – poszli za ciosem. Były też momenty słabsze, były przestoje w grze. Wyglądało to jak wykład profesora na uczelni. ŁKS, moim zdaniem, zagrał dziś po profesorsku – powiedział szkoleniowiec ŁKS.