Szarża Stańdo przesądziła

Trzecioligowe derby okręgu piotrkowskiego dla Ceramiki Opoczno, która pokonała w Piotrkowie Concordię 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola zdobył po indywidualnej akcji Dawid Stańdo.

Pierwsza połowa bezbarwna. Obie drużyny nastawiły się przede wszystkim na uważną grę w defensywie. Pierwsi groźniej zaatakowali opocznianie. Piłka po strzale Przemysława Bińkowskiego przeleciał minimalnie obok słupka. Groźnie uderzał także Dawid Stańdo. Concordia miała także jedną sytuację do zdobycia bramki. Po zamieszaniu w polu karnym piłka spadła na piąty metr tuż pod nogi Witolda Grzywińskiego. Zawodnik gospodarzy nie trafił jednak czysto w futbolówkę i obrońcy wybili piłkę sprzed własnej bramki.
W 56 minucie na zaskakujące uderzenie zdecydował się wprowadzony w przerwie Michał Zieliński. Piłka uderzyła w słupek bramki Konrada Przybylskiego.
W 72. minucie o wyniku meczu mógł przesądzić Kayode. Strzelił mocno z 25 metrów, futbolówkę podbił jeszcze Artur Holewiński, a ta wylądowała na poprzeczce.
Trzy minuty później bramkę strzeliła Ceramika. Kontratak wykończył skutecznie Dawid Stańdo i opocznianie objęli prowadzenie. Jak się później okazało był to jedyny gol spotkania.
Opocznianie kończyli mecz w dziesiątkę. Czerwoną kartką za dyskusję z sędzią ukarany został w 87. minucie Przemysław Bińkowski.  Chwilę później mógł wyrównać Ajibola Oshikoya. Z dwudziestu metrów trafił jednak w słupek.

Concordia Piotrków – Ceramika Opoczno 0:1 (0:0)