AKTUALNOŚCI
Festiwal żonglerki w Zduńskiej Woli

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli odbył się Festiwal Żonglerki pod hasłem: Sto tysięcy, może więcej, którego organizatorem był MGKS Pogoń Zduńska Wola. Festiwal został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i w pierwotnym terminie miał się odbyć w czasie letnich wakacji na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli.


keeza komplety sportowe

Ze względu na pandemię COVID-19 został przełożony na grudzień. W festiwalu uczestniczyli zarówno zawodnicy Pogoni Zduńska Wola, jak również z innych zaproszonych do udziału klubów sportowych takich jak: MKS Zduńska Wola, Orły Zduńska Wola i Diament Zduńska Wola. Festiwal był otwarty dla wszystkich bez względu na przedział wiekowy. W imprezie wzięło prawie 200 uczestników w następujących kategoriach: dzieci, młodzieży, kobiet, seniorów i trenerów oraz zaproszonych gości.

Każdy uczestnik w ciągu 5 minut miał możliwość sprawdzić się w żonglowaniu piłką. Głównym celem festiwalu było ustanowienie pierwszego rekordu w żonglerce, a w szczególności przekroczenia granicy 10.000 żonglerek. Impreza ma być organizowana cyklicznie co roku, a jej następnym celem będzie pobicie aktualnego rekordu który wynosi 10.011 żonglerek.

W każdej kategorii wiekowej przyznawane były statuetki za 3 pierwsze miejsca, a w głównych kategoriach przyznawano puchary MVP festiwalu. W kategorii dzieci Puchar MVP z najlepszym rezultatem otrzymał Szymon Idziaszczyk (rocznik 2011), w kategorii młodzież najlepszy wynik osiągnął Igor Skopiński (rocznik 2007), w kategorii kobiet najlepszym wynikiem popisała się Angelika Kajdana, kategorię seniorów wygrał Marek Witczak, a najlepiej żonglującym trenerem został Artur Górzawski.

Nadesłał: Krzysztof Kochelak

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments