Sokół zdeklasował Pilicę

Od mocnego akcentu piłkarską wiosnę rozpoczęli zawodnicy Sokoła Aleksandrów. W pierwszym meczu rundy rewanżowej piłkarze Sokoła zmiażdżyli Pilicę Przedbórz aż 5:1. Hat-trickiem popisał się Paweł Adamiec, który już w 5. minucie otworzył wynik spotkania.

Wszystkie gole dla gospodarzy wpadły już w pierwszej połowie. Oprócz Adamca, na listę strzelców wpisali się również Golański i Okoński. W drugiej połowie, usatysfakcjonowani wynikiem zawodnicy Sokoła spokojnie kontrolowali przebieg meczu. W ostatniej minucie gry zabrakło im koncentracji, co pozwoliło Filipowi Leśniewiczowi na zdobycie honorowej bramki. Mimo dobrego startu rundy wiosennej, zawodnicy, jak również trener, nie popadają w hurraoptymizm.

Cieszę się, że dobrze zaczęliśmy, ale przed nami jeszcze wiele spotkań. Nadal mamy jeden cel – awans. Będzie trudno, ale damy z siebie wszystko – powiedział po spotkaniu Bogdan Jóźwiak, trener Sokoła Aleksandrów.

Po tym okazały zwycięstwie zespół z Aleksandrowa przesunął się na 6. pozycję w ligowej tabeli i do prowadzącej Pogoni Siedlce ma 11 punktów straty.

Sokół Aleksandrów 5:1 Pilica Przedbórz
Bramki: Adamiec (5′, 15′, 40′), Golański (19′), Okoński (28′) – Leśniewicz (90+2′)
Sokół: Sima – Golański, Ziółkowski, Woźniczak, Gajewski – Kowalski (Łągiewczyk), Rosiak (Turek), Świętosławski (Maliszewski), Łagodziński (Osowski) – Okoński, Adamiec.