Pelikan przeleciał z nieba do piekła

Pelikan Łowicz przegrał niespodziewanie pierwszy wiosenny mecz grupy pierwszej III ligi w Elblągu z tamtejszą Concordią 1:2 (1:0) i wypadł w tabeli poza pierwszą ósemkę, która utworzy grupę mistrzowską. Do końca pierwszej części sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki, a w najbliższą niedzielę (21 marca) podopieczni trenera Mykoły Dremluka goszczą Legionovię Legionowo.

W pierwszej połowie Pelikan był stroną przeważającą, co też udowodnił golem strzelonym przez Dawida Przybyszewskiego. Mecz rozstrzygnął się jednak w drugiej części, kiedy to w odstępie kilku minut dwie bramki zdobyli miejscowi. Pelikan mógł wyrównać, ale w doliczonym czasie gry Rafał Rutkowski trafił w poprzeczkę. Rafał Maciążek z Concordii upomniany został natomiast czerwoną kartką. Nie miało to jednak już wpływu na losy meczu.

Concordia Elbląg – Pelikan Łowicz 2:1 (0:1)
Mariusz Pelc 71, Michał Błaszczyk 74 – Dawid Przybyszewski 35

Pelikan: Orzeł – Wyszogrodzki, Rutkowski, Tkacz, Żółtowski – Jóźwiak (78′ Kruk), Piekarski, Pomianowski, Kieplin – Przybyszewski, Białas