Pierwsze wiosenne potknięcie MKP-Boruty

Remisem 2:2 zakończył się niedzielny mecz 22. kolejki IV ligi pomiędzy Orłem Nieborów oraz MKP-Borutą Zgierz. Dla obu drużyn była to pierwsza wiosenna strata punktów po wygranych dwóch meczach. Strata bardziej kosztowna dla zgierzan, którzy utrzymali trzecie miejsce w tabeli, ale do lidera ŁKS II Łódź tracą już siedem punktów.

Mecz w Nieborowie znakomicie rozpoczął się dla zgierzan, bo już w 3. minucie objęli prowadzenie po golu z rzucie karnym Patryka Pietrasiaka. Miejscowi odpowiedzieli błyskawicznie, a piłkę do bramki Boruty skierował Michał Fabijański. Goście mogli wyjść na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie, ale Patryk Pietrasiak nie wykorzystał rzutu karnego, jego strzał obronił bowiem Cristian Vesa.

W 50. minucie na prowadzenie wyszedł natomiast Orzeł, po bramce zdobytej przez Bartosza Placka. Pięć minut później trzeci rzut karny dla Boruty ponownie wykorzystał Patryk Pietrasiak i był to ostatni gol w tym meczu. Goście kończyli to spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce (druga żółta) w 65. minucie dla Karola Pawlikowskiego.

Orzeł Nieborów – MKP-Boruta Zgierz 2:2 (1:1)
Michał Fabijański 5, Bartosz Placek 50 – Patryk Pietrasiak 3, 55 – obie z karnych

Orzeł: Vesa – Gawlik, Świdrowski (65′ Haczykowski), Fabijański, Tomaszewski – Sobociński, Krupa (75′ Wnuk), Placek, Redzisz (58′ Stępień) – Kruk, Jaworski

MKP-Boruta: Kantyka – Tonn, Bierżyński, Pawlikowski, Madejski – Knera, Andrysiak, Berg (57′ Siennicki), Fudała (87′ Misiak) – Najdyszak, Pietrasiak