Trzeci wiosenny sukces Orkana Buczek

Orkan Buczek, po niezwykle zaciętym meczu, pokonał na swoim boisku Omegę Kleszczów 2:1 (1:1) i umocnił się na trzecim miejscu w czwartoligowej tabeli. Sukces miał wyjątkowy smak dla trenera gospodarzy Marcina Zimocha, który w przeszłości prowadził zespół, którym dowodzi obecnie były reprezentant Polski Jacek Berensztajn. Triumfatorzy meczu tracą do lidera IV ligi ŁKS II Łódź osiem punktów.

Pierwszy gol w tym meczu padł po strzale kleszczowianina Mateusza Roczka z najbliższej odległości. Gospodarze szybko doprowadzili do remisu. Bramkarza gości pokonał strzałem głową Grzegorz Kowalski wyskakując najwyżej do dośrodkowania Łukasza Matuszczyka z rzutu rożnego.

Po zmianie stron trwała wyrównana walka, oba zespoły miały okazje bramkowe, ale wykorzystały jedną, choć powinno być inaczej. W 68. minucie goście mogli bowiem wyjść na prowadzenie, ale Paweł Kowalski zmarnował rzut karny. Jego strzał obronił bramkarz gospodarzy. Kilka minut później gol jednak padł, tyle że dla Orkana. Pawła Wiśniewskiego pokonał Michał Lewandowski. Jak się potem okazało była to bramka na wagę zwycięstwa.

Orkan Buczek – Omega Kleszczów 2:1 (1:1)
Grzegorz Kowalski 31, Michał Lewandowski 74 – Mateusz Roczek 25

Orkan: Baranowski – Wroński, Śpiewak, Matuszczyk, Jakub Dregier (80′ Wojtczyk) – Niciak (65′ Pałyska), Lewandowski, Chwałowski, Dolot – Grzegorz Kowalski, Cukiernik (65′ Potakowski, 85′ Siewiera)

Omega: Paweł Wiśniewski – Kowalik, Zieliński, Roczek, Pieniążek – Michalak, Ociepa (70′ Stańczyk), Tomesz (70′ Bąkowicz), Paweł Kowalski, Bociek – Krzysztof Kowalski