Zwycięski powrót Łacha

W rozegranym na stadionie przy Sportowej zaległym meczu 15. kolejki Młodej Ekstraklasy PGE GKS Bełchatów U-21 przegrał z Cracovią 0:2 (0:2). Pierwszą bramkę dla gości zdobył w 26. minucie były giekaesiak, Krzysztof Janus.

Podopieczni Władysława Łacha, który w 1995 r. wprowadził seniorski GKS do najwyższej klasy rozgrywkowej, ustalili wynik spotkania już w 29. minucie. Zdobywcą decydującej bramki był Dawid Rupa. Wynik do końca już nie uległ zmianie i Cracovia wywiozła z Bełchatowa zasłużone trzy punkty.

GKS: Kamil Paprocki – Kamil Sadziński, Piotr Witasik, Amadeusz Gadomski, Marcin Flis – Paweł Zięba, Damian Zawieja, Piotr Piekarski (46. Kamil Piekielny), Mikołaj Grzelak (79. Piotr Gołuch) – Robert Kaczmarek (59. Seweryn Michalski) – Łukasz Wroński

Kolejny mecz bełchatowska młodzieżówka rozegra już w najbliższą niedzielę a jej przeciwnikiem będzie łódzki Widzew. Spotkanie w ramach 26. kolejki (awansem) również odbędzie się na głównej płycie stadionu przy Sportowej o godz. 11.
Źródło: gksbelchatow.com